• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regeringsdelegatie buigt zich over vraagstukken brandweer

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 mei 2022 02:00
in Nieuws
brandweer

GFC NIEUWSREDACTIE- De leiding en het bondsbestuur van het Korps Brandweer Suriname hebben hun opwachting gemaakt bij president Chandrikapersad Santokhi.

Op het Kabinet van de President heeft een regeringsdelegatie onder leiding van het staatshoofd zich samen met minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie, de korpsleiding en het bondsbestuur gebogen over kwesties de brandweer rakende.

De bond onder leiding van Wendell Oosterwolde, brandweercommandant Radjen Jakhari en de ministeriële commissie die onderhandelingen voert met bonden bij het ministerie van Justitie en Politie zijn ingegaan op de brandende vraagstukken regarderende het brandweerkorps.

Er is aandacht gevraagd voor het afbouwen en opleveren van het multifunctioneel centrum te Moengo, aanschaf van blusvoertuigen en de renovatie van kazernes.

Ook is de dringende aandacht van de regering gevraagd voor de kazerne te Nieuw Nickerie. Het gebouw is reeds afgeschreven en het personeel ziet graag een spoedige aanpak.

Minister Amoksi zegt bekend te zijn met de uitdagingen van de brandweer in Nieuw Nickerie. Het is volgens de bewindsman een groot verlangen van de brandweer Nickerie om te beschikken over een nieuwe kazerne.

De bewindsman zal proberen middelen uit de begroting hiervoor vrij te maken. “We zullen teruggaan naar de begroting en kijken waar we kunnen schuiven”, zegt hij.

Andere zaken die stagnerend werken in het functioneren van het korps betreffen onder meer de detachering van brandweerambtenaren naar Albina. Er is namelijk behoefte aan een doorgangshuis, waar de korpsleden kunnen vertoeven tijdens hun detachering in het oosten.

Mis dit niet:

Reizigers krijgen verkeerd advies van Surinaamse taxichauffeur

Surinam Airways hervat geannuleerde vlucht naar Nederland volgens aangepast vluchtschema

De Justitieminister stelt het korps gerust door te stellen dat er reeds overeenstemming is bereikt met de minister van Financiën en Planning voor wat betreft de aanschaf van voertuigen. Hiervoor is er reeds een inventarisatie gemaakt en de zaak ligt nu op het bord van de regering.

Amoksi wil ook samen met de brandweer kijken naar modellen, waarbij het korps ook medische hulp kan verlenen. Ook moet de brandweer voorbereid zijn op calamiteiten op het gebied van olie en gas.

“De brandweer zal zich moeten specialiseren op het uitbreken van brand op olieplatforms.” De bewindsman merkt verder op dat na het laatste gesprek met de bond de nachtdienstpremie is opgetrokken.

Er is ook overleg geweest met de andere bonden binnen Justitie en Politie. Na gestructureerd overleg zullen zij de specifieke toelages moeten presenteren aan hun leden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

'Gordels achterin overbodig', gaf de Surinaamse chauffeur te kennen. Foto verkeer Paramaribo ter illustratie.
Lifestyle

Reizigers krijgen verkeerd advies van Surinaamse taxichauffeur

Technische storing leidde tot annulering van vlucht.
Suriname

Surinam Airways hervat geannuleerde vlucht naar Nederland volgens aangepast vluchtschema

Veel Surinamers richten zich op de visumaanvraag zelf, maar ook de persoon in Nederland die garant staat moet aan strenge financiële voorwaarden voldoen. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

‘Zonder vermogende garantsteller maken Surinamers minder kans op een Nederlands visum’

Ernstig verkeersongeval eist opnieuw een mensenleven.
Suriname

Bromfietser komt om het leven na aanrijding tegen EBS-mast op weg naar Reeberg

Illustratiefoto.
Suriname

Man ingesloten na vernieling in woning partner en vermeende dierenmishandeling

De presidentiële werkgroep Heritage Month presenteert het programma voor de eerste erfgoedmaand van Suriname in augustus 2026. Foto: CDS
Suriname

Eerste Heritage Month Suriname moet geschiedenis en verbondenheid versterken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws