• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering zorgt voor beveiliging Jason Pinas

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 december 2021 21:13 - Geüpdatet op 27 december 2023 04:15
in Nieuws
jason pinas

GFC NIEUWSREDACTIE- Tijdens een spoedoverleg met de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ), is besloten journalist Jason Pinas van het ochtendblad de Ware Tijd in Suriname per direct te beveiligen.

De vergadering vond vandaag plaats onder leiding van minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), op diens ministerie.

Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie garandeerde de veiligheid van de journalist die dezelfde morgen opgeschrikt werd door handgranaten onder de wagen van zijn broer. Wat het principe van persvrijheid aangaat, staan de SVJ en de regering aan dezelfde kant, aldus minister Ramdin.

“Persvrijheid is de norm van een beschaafde samenleving en een fundamenteel recht; wij nemen actie omdat we ook geschokt zijn”, stelt minister Ramdin.

Met excuses of het geven van een vergoeding wordt deze zaak niet opgelost. Het gaat niet alleen om een zaak tussen de regering en de journalisten, maar ook om het internationaal imago van Suriname. De regeringsvertegenwoordigers zeiden dat het om een principiële zaak gaat, maar willen niet vooruitlopen op het onderzoek.

De SVJ heeft intussen een advocaat in de arm genomen, en belooft niet te rusten tot de zaak goed is berecht. “Jason wordt beschermd, maar de rest van de journalisten voelt zich niet veilig,” stelt woordvoerder Nita Ramcharan.

De SVJ ziet ook liever dat President Santokhi, de vicepresident ter verantwoording roept, en dat de beelden van het voorval worden vrijgegeven.

Harvey Panka, lid van de SVJ tevens algemene secretaris van de Associatie van Caribische Mediawerkers (ACM), zei dat de zaak zal worden gevolgd. Tevens zei hij alle internationale affiliaties van de ACM bij te betrekken.

Mis dit niet:

Gaanman Bono Velantie roept Surinaamse bedrijven en samenleving op: help de Tapanahoni-regio weer opbloeien

Bijzondere toelage militairen per augustus 2026 verdubbeld

Minister Ramdin gaf aan dat de regering, graag heeft dat de journalisten hun werk onbezorgd kunnen doen en dat ze aan hun kant staat.

Minister Amoksi beloofde het verzoek naar het beeldmateriaal voor te leggen aan de waarnemend procureur-generaal.

In een interview met de Communicatie Dienst Suriname, gaf Jason Pinas te kennen blij te zijn met de snelle uitnodiging van de regering om dit te bespreken, zodat niet alleen hij maar ook andere journalisten kunnen beschikken over de bescherming van de overheid.

Er zal een follow-up volgen van deze bijeenkomst op 4 januari.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Voorlopige campus in Diitabiki.
Suriname

Gaanman Bono Velantie roept Surinaamse bedrijven en samenleving op: help de Tapanahoni-regio weer opbloeien

Militairen krijgen 100 procent verhoging bijzondere toelage.
Suriname

Bijzondere toelage militairen per augustus 2026 verdubbeld

Elektriciteitsvoorziening blijft zorg voor dorpen in Boven-Suriname.
Suriname

Zonnepaneelproject Botopasi kampt met problemen, vp Rusland belooft aanpak

Onderzoek vissterfte Saramaccarivier nog niet afgerond, vismonsters cruciaal.
Suriname

Eerste buitenlandse wateranalyses wijzen op mogelijke structurele vervuiling Saramaccarivier

Rusland wil einde aan terugkerende problemen bij start schooljaar.
Suriname

Vicepresident Rusland stuurt aan op probleemloze start schooljaar 2026-2027

Kassahouder Korps Brandweer Suriname aangehouden.
Suriname

KBS-medewerker verdacht van verduistering van in totaal mogelijk SRD 369.000

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws