• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering vast van plan te voldoen aan anti-corruptie voorwaarde IMF

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 juli 2023 21:50 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:30
in Nieuws
CORRUPTIE

GFC NIEUWSREDACTIE- De eerstvolgende review van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor Suriname zal in september geschieden.

De monetaire instelling heeft echter ook voorwaarden die betrekking hebben op het beleid van Suriname om corruptie tegen te gaan.

President Chandrikapersad Santokhi heeft hierover van gedachten gewisseld met de Anti-corruptie Commissie.

Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie is deelgenoot geweest van het overleg. De bewindsman zegt dat Suriname zich ervoor inzet om binnen het raamwerk van het IMF te opereren.

Amoksi merkt op dat er alles aan gedaan moet worden om in september een positieve review te behalen. “Een van de prioriteitsacties die het IMF-team ons stelt is de registratie van publieke functionarissen.

Regeringsleden, parlementariërs en ook de leden van de rechterlijke macht moeten hun vermogen aangeven”, aldus de bewindsman.

De monetaire instelling heeft als voorwaarde gesteld dat behalve registratie bij een notaris er ook publicatie van de vermogens moet plaatsvinden. De JusPol-minister merkt op dat het publiceren van vermogens in strijd is met de Surinaamse wetgeving.

Amoksi laat doorschemeren dat er twee weken zijn uitgetrokken om te werken aan een concept staatsbesluit. “Behalve het staatsbesluit om zaken in place te brengen, zullen we ook een brief richten aan het IMF om aan te geven dat hun eis tegen de nationale wetgeving is.”

Mis dit niet:

Nieuwe beslissing Jehovah’s Getuigen over bloed leidt niet tot verandering bij alle Surinamers

Nederlanders kopen massaal huizen in Spanje terwijl Suriname hun investeringsgeld probeert te lokken

De regeringsfunctionaris merkt op dat Suriname een volwaardige partner is van de monetaire instelling en er alles aan doet om de targets te halen. “Echter is het ook van belang om rekening te houden met de nationale wetgeving”, laat de bewindsman optekenen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

kerk bidden geloof religie
Lifestyle

Nieuwe beslissing Jehovah’s Getuigen over bloed leidt niet tot verandering bij alle Surinamers

geld euro valuta
Lifestyle

Nederlanders kopen massaal huizen in Spanje terwijl Suriname hun investeringsgeld probeert te lokken

Renovatie versterkt leeromgeving voor leerlingen.
Suriname

Chinese organisaties doneren USD 85.000 voor renovatie O.S. Julius Lobato

Inval na klachten over vermeende drugsoverlast.
Suriname

Politie neemt vermoedelijke cocaïne in beslag bij inval in Nickerie

Grootschalige politiecontrole in Regio West levert 81 processen-verbaal op
Suriname

KPS voert grootschalige mobiele controleactie uit in Regio West

Werkzaamheden starten zaterdag 26 september.
Suriname

Asfaltwerkzaamheden Mr. Jagernath Lachmonstraat en Gladiolenstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws