• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering schuldig aan ondergelopen straten, niet de bevolking, zegt DNL- topman Mungra

Patty door Patty
9 juli 2024 08:35
in Suriname
suriname regenval paramaribo straat onderwater overstroming

DNL- voorzitter ingenieur Dharm Mungra heeft fel gereageerd op een ingezonden stuk op GFC Nieuws waarin werd beweerd dat mensen in Suriname niet moeten klagen over ondergelopen straten omdat de regering hier niets aan kan doen.

Mungra noemt in gesprek met GFC deze bewering absurd en benadrukt dat de verantwoordelijkheid juist bij de overheid ligt.

“Het klopt dat straten bij hevige regenval onder water kunnen lopen, vooral omdat ons waterafvoersysteem niet ontworpen is om direct alle neerslag af te voeren.

Dit was een bewuste economische keuze, gebaseerd op de veronderstelling dat het systeem binnen 24 uur al het water kan afvoeren,” legt Mungra uit. “Een groot deel van het stelsel is hierop gebaseerd.”

Het probleem ligt volgens de politicus bij de jarenlange onderhoudsachterstand.

“Ongeveer 80% van het afwateringssysteem is verstopt of toe aan herstel of vervanging. Dit vereist investeringen die, mits de juiste prioriteit, haalbaar zijn. De destijds opgestelde planning toont aan dat dit zelfs meevalt.”

De samenleving lijdt bij elke overstroming tientallen miljoenen aan schade, aldus Mungra.

“De regering negeert dit probleem volledig. De bevolking eist geen schadevergoeding, waardoor de machthebbers zich geen zorgen maken.

In plaats van te investeren in kolkenzuigers en pompgemalen, geven ze de voorkeur aan luxe auto’s en dure paleizen voor autoriteiten.”

Volgens de DNL- topman is het tijd dat de regering haar prioriteiten verandert en de nodige stappen onderneemt om het waterafvoersysteem te verbeteren, zodat de bevolking niet langer de dupe is van deze nalatigheid.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ABS-cijfers tonen verdere prijsstijgingen in 2026.
Suriname

Stijgende kosten van levensonderhoud blijven politiek heet hangijzer

Loon in Suriname niet meer toereikend.
Suriname

Frustratie onder inwoners groeit nu salaris nauwelijks basisbehoeften dekt

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws