• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering presenteert nieuwe wijzigingen in Anti-Corruptiewet als belangrijke stap in strijd tegen corruptie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 november 2024 16:30
in Suriname
CORRUPTIE

In een voortdurende inspanning om corruptie tegen te gaan, heeft de regering op dinsdag 5 november een nieuwe stap gezet door wijzigingen in de Anti-Corruptiewet 2017 te presenteren.

De voorstellen werden voorgelegd door de Commissie Evaluatie Anti-Corruptiewet 2017, onder leiding van voorzitter Carmen Rasam, tijdens een bijeenkomst op het Kabinet van de President. President Chandrikapersad Santokhi en minister van Justitie en Politie Kenneth Amoksi waren hierbij aanwezig.

De voorgestelde wijzigingen omvatten aanpassingen in 16 van de 22 artikelen van de oorspronkelijke wet. Belangrijke wijzigingen betreffen de verduidelijking van definities en een herziening van de taken en bevoegdheden van de anti-corruptiecommissie.

Deze herziening is een reactie op de ‘structural benchmark’ van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat de noodzaak signaleerde voor een verbeterde wetgeving op het gebied van verificatie- en publicatieprocedures.

Santokhi benadrukte dat de internationale gemeenschap, waaronder het IMF, de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), en de Wereldbank, het proces nauwlettend volgt. Suriname hoopt via de wetswijzigingen de samenwerking met deze instellingen te versterken.

Volgens de president zijn enkele laatste aanpassingen nodig om een robuuste wet te creëren die perfect past binnen het Surinaamse juridische kader.

Het streven is om de definitieve wetswijzigingen spoedig ter goedkeuring voor te leggen aan de regering en de Nationale Assemblee (DNA), waarna de implementatie zal volgen.

De commissie blijft zich richten op verdere verfijning van de wet en komt binnenkort opnieuw bijeen met de president om resterende punten af te ronden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

minister Patrick Brunings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Suriname wil grotere en actievere rol in olie- en gassector

De belangrijkste verandering is dat een aanvraag voor een green card vanuit Amerika zelf niet langer de gebruikelijke route is.
Suriname

Surinamers mogen niet in Amerika blijven tijdens aanvraag permanente verblijfsvergunning

Brantimakkaweg 29 1536x1152 zeedijk
Suriname

Zeewater bij Weg naar Zee voorlopig onder controle

Minister André Misiekaba en betrokken instanties nemen de nieuwe straatverlichting op de weg tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik.
Suriname

Straatverlichting tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik genomen

inheemsen indianen grondenrechten mensenrechten
Suriname

Grondenrechtenmissie zet in op uitvoerbare stappen en lokale betrokkenheid

staatsolie suriname boringen olie en gas
Suriname

Onderwijs moet Surinamers voorbereiden op olie- en gassector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws