• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regering in gesprek met IMF en IDB over schuldenaanpak

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 juli 2025 10:00
in Suriname
simons 2

De regering werkt actief aan het vinden van oplossingen om de schuldenlast van Suriname te verlichten, zegt president Jennifer Geerlings-Simons.

Zij geeft aan dat zowel het ministerie van Financiën als het Kabinet van de President een team van deskundigen heeft samengesteld dat zich buigt over de staatsfinanciën.

“Vanaf mijn beëdiging hebben we aangekondigd dat we kijken naar mogelijkheden om de last van schuldenaflossing te verlichten,” aldus het staatshoofd.

Er vinden op dit moment gesprekken plaats met internationale financiële instellingen zoals het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB).

Volgens de president zullen ook andere relevante actoren worden betrokken om verdere verlichting te bewerkstelligen, gezien de toenemende druk die schuldenaflossing in de nabije toekomst zal veroorzaken.

Een cruciale taak voor de nieuwe regering is het rondkrijgen van de begroting 2025. Daarbij ligt de nadruk niet alleen op het beheersen van uitgaven, maar ook op het verhogen van de staatsinkomsten.

Gesprekken met de Belastingdienst en andere betrokken diensten hebben aangetoond dat er ruimte is voor verbetering in de belastinginning.

Zo noemt president Geerlings-Simons onder meer het versterken van de douane, het verbeteren van de btw-afdracht en het aanpakken van onregelmatigheden.

“Er zijn gevallen waarbij btw wel wordt geïnd bij de consument, maar vervolgens niet wordt afgedragen aan de staat. Dat moet veranderen,” stelt de president in gesprek met CDS.

Met deze inspanningen wil de regering in elk geval garanderen dat de vaste lasten tot het eind van het jaar kunnen worden voldaan. “Dat is waar we ons op richten,” aldus Geerlings-Simons.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

zwanger test
Lifestyle

Donorzwangerschap vaak onbekend in Suriname terwijl Nederland het al goed regelt

opsporing
Suriname

Procureur-Generaal zet jacht in op verdachte van gijzeling en afpersing

vermissing
Suriname

Natasha Nanaa (21) uit Paramaribo sinds 19 maart spoorloos

eag airport 1
Suriname

EAG International Airport groeit uit tot strategische toegangspoort voor Suriname

brunswijk en chan
Suriname

Kritiek op beleid 2021–2025: “Lasten lagen bij het volk”

notch speler
Sport

NV Notch geeft update over speler Farrento Prika en stelt veiligheidsstandpunt scherp

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws