• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering geeft nieuwe richting aan bezuinigingsbeleid

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 februari 2023 07:12 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:30
in Nieuws
geld euro

GFC NIEUWSREDACTIE- Tijdens de begrotingsbehandeling in het Surinaams parlement wordt de nadruk gelegd op niet traditionele inkomsten.

“In plaats van de belastingen bij de loontrekkers te innen, wordt gekeken naar de niet traditionele gebieden waar het gehaald kan worden” zegt minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning. Hij meldt dat president Chandrikapersad Santokhi daar ook richting in wenst te geven door te bezuinigen bij de overheid.

Als onderdeel van het bezuinigingsbeleid van de regering zal president Santokhi dienstreizen tot het minimale beperken. De ministers zullen zoveel als mogelijk virtueel participeren. De bezuinigingsvoorstellen worden door het Kabinet van de President verder uitgewerkt z.a. benzine- en telefoon gebruik.

Tijdens de volgende regeringsvergadering zullen de bezuinigingsvoorstellen ter zake gepresenteerd worden. Er zal ook worden nagegaan in hoeverre de parastatale bedrijven kunnen bijdragen. Minister Raghoebarsing zegt dat deze zaken echter nog uitgewerkt moeten worden maar dat de adviezen van het parlement hierover worden bekeken.

Naast de bezuiniging bij de overheid zal worden nagegaan waar er onnodig ontheffingen worden gegeven op de handel in luxegoederen alsook het herzien van de grondtarieven en overvliegtarieven.

“Haal het geld waar het gehaald moet worden. Dat moet voldoende inkomsten geven aan de bevolking van Suriname en dat de bedrijven hun bedrijvigheid op een normale wijze kunnen doen zonder het gevoel te hebben dat ze worden overbelast.”

De Financiënminister benadrukt dat de regering de goedgekeurde maatregelen van het herstelplan zodanig moet uitvoeren dat het draagbaar blijft voor de bevolking, zoals geadviseerd in het parlement.

Mis dit niet:

Vicepresident Rusland bespreekt mogelijke samenwerking met UNESCO-topfunctionaris in Den Haag

Bestuurder aangehouden met drugs in reiskoffer bij controle Stolkertsijver

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname verkent samenwerking met UNESCO tijdens internationaal forum.
Suriname

Vicepresident Rusland bespreekt mogelijke samenwerking met UNESCO-topfunctionaris in Den Haag

Politie vindt drugs in kofferbak van Toyota Wish.
Suriname

Bestuurder aangehouden met drugs in reiskoffer bij controle Stolkertsijver

Grants moeten lokale economie en natuurbescherming in West-Suriname versterken
Suriname

West-Suriname krijgt trainingen en grants voor duurzaam ondernemerschap

KLM Boeing 777 op Zanderij
Lifestyle

‘Rijke Surinaamse ouders willen een huis kopen voor hun kind in Nederland’

Dodelijk incident na vechtpartij tussen drie mannen in Doewatrastraat
Suriname

Man overlijdt na schot met eigen vuurwapen tijdens vechtpartij in Munder

Nieuwe standaarden richten zich op kwaliteit, milieu en voedselveiligheid.
Suriname

Suriname wil vijf internationale normen actualiseren voor bedrijfsleven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws