• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ramadhin daagt Abdoel uit: Bewijs betalingen door BAZO-verzekerden vóór 31 januari

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 januari 2025 16:00
in Gezondheid
amar ramdhin

Minister Aamar Ramadhin van Volksgezondheid heeft gereageerd op uitspraken van Amzal Abdoel, lid van de NDP, over vermeende betalingen door BAZO-verzekerden voor medische ingrepen.

Ramadhin stelt dat deze beschuldigingen ongegrond zijn en roept Abdoel op om met concrete bewijzen te komen.

Volgens Abdoel moeten BAZO-verzekerden betalen voor diverse medische diensten, waaronder levensreddende ingrepen zoals hartoperaties. Hij sprak zijn zorgen uit over de toegankelijkheid van deze zorg en riep de regering op om actie te ondernemen.

Ramadhin ontkent de beschuldigingen en benadrukt dat de regering meer dan SRD 200 miljoen per maand uitgeeft aan de zorg voor BAZO-verzekerden.

Hij stelt: “Naar mijn weten hoeft geen enkele BAZO-verzekerde te betalen voor medische ingrepen. Mocht dit toch het geval zijn, daag ik de heer Abdoel uit om met harde feiten te komen.”

De minister heeft Abdoel een ultimatum gesteld om voor vrijdag 31 januari om 15.00 uur met bewijs te komen van personen die daadwerkelijk hebben moeten betalen.

Ramadhin benadrukte dat het beleid van de regering gericht is op het garanderen van gratis zorg voor BAZO-verzekerden.

Hij wees erop dat de aanzienlijke maandelijkse investering van SRD 200 miljoen bedoeld is om deze doelgroep te ondersteunen en toegang tot zorg te waarborgen.

Mis dit niet:

Suriname en Nederland bespreken versterking samenwerking in gezondheidszorg

KIVC wil dat SZF ApoB-test vergoedt om risico op hart- en vaatziekten beter vast te stellen

Ramadhin roept Abdoel op om met namen en bewijzen van getroffen personen te komen. Hij voegt eraan toe dat deze informatie zal worden onderzocht en, indien nodig, corrigerende maatregelen zullen worden genomen. “De gezondheid van onze burgers is te belangrijk om onnodig te politiseren,” aldus de minister.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname vraagt aandacht voor zorgpersoneel, apparatuur en ziekenhuizen
Gezondheid

Suriname en Nederland bespreken versterking samenwerking in gezondheidszorg

KIVC wil ApoB voor Surinaamse risicopatiënten en vraagt SZF om vergoeding. Foto: Pixabay
Gezondheid

KIVC wil dat SZF ApoB-test vergoedt om risico op hart- en vaatziekten beter vast te stellen

AZP, SZF en eerstelijnszorg centraal in hervormingsplannen regering.
Gezondheid

Regering investeert SRD 635 miljoen in herstel gezondheidszorg

Uitbreiding nationaal vaccinatieprogramma.
Gezondheid

Suriname bereidt introductie pneumokokkenvaccin voor

Dialysesector bespreekt toekomst nierzorg met minister Misiekaba
Gezondheid

Ruim 1.000 Surinamers afhankelijk van nierdialyse

Samenleving moet meer rekening houden met dove en slechthorende mensen.
Gezondheid

Wereld Dovendag: ministerie benadrukt belang van vroegtijdige herkenning gehoorverlies

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws