• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

PVP-voorzitter Bhikharie over besteding van royalty’s uit olieblok 58: “Investeer in welzijn, zelfvoorziening en terugverdiencapaciteit”

Shafely King door Shafely King
19 mei 2025 02:00
in Suriname
roy bhikharie

President Chandrikapersad Santokhi kondigde aan dat elke Surinamer die vóór 1 januari 2025 geboren is en in Suriname woont, in 2028 recht heeft op een uitkering van 750 Amerikaanse dollar uit de royalty-inkomsten van olieblok 58.

Deze zogenoemde ‘royalty voor iedereen’ (rvi) wordt in Surinaamse dollars uitbetaald.

Voor 60-plussers die behoefte hebben aan directe ondersteuning, komt er een mogelijkheid om dit bedrag eerder te ontvangen.

Voor de overige burgers geldt de $750 als een belegging met een looptijd van tien jaar en een jaarlijkse rente van 7 procent.

PVP-voorzitter Roy Bhikharie liet in een reactie aan GFC Nieuws weten dat hij het idee van een directe uitkering aan de bevolking niet per se afwijst, maar benadrukt dat een alternatieve besteding van de miljardenopbrengsten uit blok 58 veel duurzamer zou zijn.

Bhikharie rekent uit: als 600.000 burgers elk US$ 750 zouden ontvangen, komt dat neer op een totale uitgave van 450 miljoen Amerikaanse dollar.

“Daarmee zou je de hele gezondheids- en onderwijssector kunnen rehabiliteren voor ongeveer 120 tot 150 miljoen, inclusief gratis onderwijs. Dat is samen zo’n 270 miljoen.”

“Dan blijft er nog 280 miljoen over. Elkeen 200 US dollar cash geven is 120 miljoen. Dan heb je nog 160 miljoen. Daarvan kun je 20 miljoen stoppen in veiligheid, 40 miljoen in het wegennet inclusief regenafvoer. Voor deze werkzaamheden kun je duizenden ambtenaren inzetten die voor spek en bonen zitten en toch al betaald worden.”

“De rest, 100 miljoen, moet je investeren in productie, om de terugverdiencapaciteit van het land te verbeteren,” zegt hij.

Hij vat zijn visie samen in een eenvoudig ezelsbruggetje: Welzijn – Zelfvoorziening – Terugverdiencapaciteit.

“Welzijn is dus gezondheid, onderwijs, veiligheid en wegennet inclusief regenafvoer.”

Volgens Bhikharie moeten alle sociale hulppakketten worden stopgezet. “Daardoor wordt de consument onafhankelijk van gunsten.”

“Met ditzelfde geld kunnen mensen iets beginnen in een ondernemersvriendelijk klimaat”, aldus Bhikharie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ndp simons miiekaba en tsang
Suriname

NDP heractiveert Sociaal Maatschappelijk Bureau voor versterking sociale ondersteuning

US Coast Guard geeft training aan MAS en veiligheidsdiensten over implementatie havenbeveiligingswet
Suriname

Amerikaanse kustwacht traint MAS-medewerkers voor implementatie Wet Maritieme Beveiliging

Minister Noersalim tijdens werkbezoek aan Saramacca voor inspectie van bruggen en LVV-faciliteiten
Suriname

Ministerie LVV en DC Ramautar gaan dertien bruggen in Uitkijk Saramacca repareren

vervallen producten
Suriname

Restaurant gesloten en vervallen producten winkeliers vernietigd na controles in Albina

amar ramadhin 1
Suriname

Ex-minister Ramadhin beschuldigt Misiekaba van misleiding over PAHO-schuld en bestrijdingsmiddelen

simons en mia motley
Suriname

President Simons feliciteert Mia Mottley met historische verkiezingsoverwinning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws