• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

‘Puinhoop’ in Suriname schrikt Nederlanders niet af: emigratieplannen zetten door

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 juni 2024 13:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
suriname paramaribo 1

Ondanks de ‘puinhoop’ in Suriname blijft de interesse onder Surinaamse Nederlanders om te remigreren naar hun geboorteland onverminderd groot.

Een 52-jarige Amsterdammer die zijn verhuizing naar Europa ooit baseerde op een geromantiseerd beeld van het continent, reageerde per e-mail op een artikel van GFC Nieuws Lifestyle.

“Ondanks alle gebreken zoals de overstromingen deze week, voelde ik me toch gelukkiger in dat land,” schrijft hij.

Deze reactie kwam na een eerder artikel waarin lifestyle-expert Patricia Wong het verschil in levenskwaliteit tussen Surinamers in Nederland en in hun eigen land besprak.

Wong benadrukte dat Surinamers in Nederland in de meeste gevallen meer geld verdienen, maar dat dit gepaard gaat met hoge lasten en stress.

De Amsterdammer kan beamen dat een hoger salaris in Nederland hem niet per se gelukkiger maakt. “De mooie wegen en dat alles zo goed geregeld is hier in Nederland, brengen mij geen extra levensgeluk,” stelt hij.

Hij wijst op het gebrek aan vrije tijd en ruimte voor ontspanning als belangrijke nadelen van het leven in Nederland. In Suriname ervaart hij minder druk, wat volgens hem het leven aangenamer maakt.

Patricia Wong schrijft in haar artikel dat de levenskwaliteit in Nederland niet automatisch hoger is vanwege het hogere inkomen.

“De financiële voordelen worden vaak tenietgedaan door de hoge kosten van levensonderhoud en de constante druk,” aldus de lifestyle-expert.

De Amsterdammer onderschrijft deze visie en merkt op dat remigratieplannen onder Surinaamse Nederlanders in zijn omgeving onverminderd doorgaan.

Hoewel het nog onduidelijk is hoeveel Surinaamse Nederlanders daadwerkelijk de stap terug zullen zetten, blijkt uit de reacties dat velen de mogelijkheid serieus overwegen.

De persoonlijke ervaringen van de 52-jarige Amsterdammer geven aan dat materiële welvaart niet altijd gelijk staat aan levensgeluk, en dat velen een eenvoudiger, minder stressvol leven in Suriname verkiezen boven de ogenschijnlijke perfectie van Nederland.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

uitlaatgassen vervuiling rook
Suriname

Luchtvervuiling door oude auto’s in Paramaribo krijgt weinig aandacht

file tourtonnelaan
Suriname

Klachten over slecht mobiel bereik bij Tourtonnelaan blijven aanhouden

vissen
Lifestyle

Wat Surinamers moeten weten over vissen in Nederland

tsang
Suriname

VS en Suriname bespreken uitbreiding samenwerking op gebied van infrastructuur

korps politie suriname kps viribux audax agent
Suriname

Politie schiet verdachte neer na gewelddadige beroving en achtervolging in Geyersvlijt

rouwelijke militairen
Suriname

Vrouwelijke militairen tonen kracht tijdens terreintraining op Ayoko Kazerne

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws