• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

PTC heeft onderhoud met president over convenant met LVV

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 februari 2024 19:19
in Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

Een delegatie van het Polytechnic College Suriname (PTC) heeft haar opwachting gemaakt bij president Chandrikapersad Santokhi.

Tijdens de bijeenkomst die op 21 februari 2024 heeft plaatsgevonden is gesproken over de bijdrage van de onderwijsinstelling aan de ontwikkeling van het land en het sluiten van een convenant met het ministerie van Landbouw Veeteelt en Visserij (LVV).

Het PTC bespreekt vanaf vorig jaar de samenwerking met verschillende ministeries en het bedrijfsleven om de ontwikkeling van Suriname te ondersteunen.

“Als onderwijsinstituut weten we dat we studenten kunnen en willen afleveren en het bedrijfsleven wil gekwalificeerde medewerkers”, zegt Margerie Telgt, waarnemend directeur PTC.

Ze is van mening dat de samenwerking nog goed op gang moet komen en dat er hiervoor beleid nodig is.

De PTC is van plan op 23 februari 2024 namens het ministerie van Onderwijs Wetenschap en Cultuur een convenant te sluiten met het ministerie van Landbouw Veeteelt en Visserij, de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA).

“We gaan een samenwerking aan dat niet vrijblijvend is maar dat we onszelf committeren aan een aantal ontwikkelingsdoelen. Er zijn kwaliteitsmanagers nodig in de agrarische sector als we praten over export”, aldus Telgt.

Het convenant wordt ondertekend volgens een driepootbenadering, waarbij samenwerking plaatsvindt tussen de overheid, het bedrijfsleven en het onderwijs.

Het bedrijfsleven identificeert en levert personen aan voor specifieke trainingen en opleidingen, waardoor er een wisselwerking ontstaat om het gekwalificeerde kader voor Suriname aan te vullen.

President Santokhi verwelkomt dit initiatief en benadrukt de noodzaak van aandacht voor andere beleidsgebieden.

Hij geeft aan dat het aansluit bij de beleidsinzichten en vraagt specifiek aandacht voor beleidsprioriteiten, waaronder het fiscale aspect.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

IDB invest en bankensector
Suriname

IDB Invest en Surinaamse Bankiersvereniging lanceren Sustainable Finance Protocol

Andre Misiekaba
Suriname

Onderzoek bij SZF loopt, minister wijst beschuldigingen van persoonlijke belangenverstrengeling resoluut af

vijent marvin blinde vrouw
Suriname

Menselijke aandacht centraal bij bezoek districtscommissaris aan blinde senioren

gezondheidscentrum wonoredjo
Suriname

Modernisering regionale gezondheidszorg met steun van IDB en PAHO

binnenland suriname
Suriname

Suriname werkt aan Responsible Mining Strategy voor kleinschalige goudwinning

Appels
Nederland

Surinaamse boer wil appels kweken en zoekt hulp bij Nederlandse landbouwers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws