• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Problemen Pikin Saron vereisen duurzame oplossing

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 juni 2022 14:38
in Nieuws
brunswijk 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Dorpelingen van Pikin Saron zijn teneinde raad en hebben alle hoop gesteld op vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk.

Het dorp kampt met tal van problemen, waaronder de slecht begaanbare weg die langs hun dorp loopt naar West-Suriname.

Maandag hebben ze op het kabinet van de vp een petitie ingediend, waarin hun noden en problemen zijn vervat. De petitie werd overhandigd door Mayrell Karoeme.

De dorpelingen hebben de afgelopen periode actie gevoerd door de weg te barricaderen. Eerder werd dit gedaan door de dorpelingen van Bigi Poika. De weg was in een zeer deplorabele staat door vooral de houtvrachtwagens.

Brunswijk heeft de bewoners op het hart gedrukt om niet meer over te gaan tot barricaderen van de weg. Momenteel heeft de districtscommissaris, Marlene Joden, reeds maatregelen getroffen voor de weggebruikers.

De vp wil evenals de dorpelinge gaan voor een structurele en duurzame oplossing. Hij zal een beroep doen op het ministerie van Openbare Werken om tenminste deskundigen te sturen om de weg te inspecteren, zodat deze in één keer goed wordt aangepakt. Vooralsnog is het asfalteren van dit gedeelte van de weg nog niet aan de orde, meent hij.

Enkele ondernemers hebben actie ondernomen om duikers te laten plaatsen bij een gedeelte dat vaker onder water loopt. De dorpelingen zijn niet tevreden hiermee, liet hoofdbasja van Pikin Sraon, Carlo Malbon, weten.

De duikers zijn te klein en zullen net als in het verleden weer binnen de kortste keren kapot gaan. Ze vragen naar grotere duikers.

Mis dit niet:

MAS dreigt Canawaima per 14 augustus met vaarverbod

Spandoek “Cyanide = Genocide” verwijderd tijdens Dag der Inheemsen

De vp beloofde om met president Chandrikapersad Santhoki verder in conclaaf te treden over de problemen in het dorp.

Over de elektrificatie en schoon drinkwater zijn er serieuze stappen gezet om het dorp permanent van deze basisbehoefte te voorzien.

Verder zijn aangehaald problemen met betrekking tot busvervoer, schoolvervoer, renovatie van het gemeenschapshuis, optimale medische voorziening en vuilophaal.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Canawaima moet vóór 13 augustus aan veiligheidseisen voldoen.
Suriname

MAS dreigt Canawaima per 14 augustus met vaarverbod

inheemsen protest
Suriname

Spandoek “Cyanide = Genocide” verwijderd tijdens Dag der Inheemsen

Surinaamse inheemsen ‘buitengesloten in hun eigen leefgebied’ door houtkap en goudzoekers.
Suriname

Stichting Mulokot en partners waarschuwen tegen overhaaste afkondiging 5-kilometerstraalwet

DNA nationale assemblee
Suriname

Parlement gaat eigen spelregels na ruim 35 jaar herzien

Duizenden bezoekers vierden 136 jaar Javaanse immigratie tijdens The Day of Wong Jowo op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Suriname

Onafhankelijkheidsplein barst uit zijn voegen voor Wong Jowo

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws