• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Prijzen in Suriname van sommige levensmiddelen met 25 procent verhoogd

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 april 2021 10:00
in Nieuws
supermarkt winkel goederen

GFC NIEUWSREDACTIE- Verschillende supermarkten in Suriname hebben de prijzen van sommige levensmiddelen de afgelopen maanden heel subtiel en stapsgewijs ruim 25 procent hoger gesteld.

Het gaat onder meer om blikjeswaren, diepvriesgroenten, supplementen, eieren, cosmetische producten zoals scheergel, haarverf en dergelijken.

De reden van de forse prijsverhogingen van bepaalde producten is onduidelijk.

Dat laat het Kritische Surinaamse VrouwenCollectief (KSVC)in een verklaring aan GFC Nieuws weten.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Prijzen in Suriname zullen nooit omlaag gaan, het zal een droom blijven

“Heel subtiel zijn er de afgelopen maanden prijsverhogingen doorgevoerd. Vooral die van sommige iets luxere items zoals zalm in blik, de betere kwaliteitssoorten cosmetica en diepvriesgroenten. Diverse merken zijn zelfs meer dan 25 procent in prijs opgedreven”, schrijft het KSVC.

Het VrouwenCollectief is van oordeel dat er sprake is van kartelvorming, er is geen concurrentiestrijd.

“De Surinaamse importeurs en winkeliers hebben lak aan de gemeenschap en berekenen al hun additionele kosten door in de verkoopprijzen”.

“Uit ons onderzoek blijkt dat ze weigeren zelf in te leveren, integendeel lijkt het erop dat zij steeds meer woekerwinsten maken. Het gevolg is dat de klanten de prijs betalen en de dupe zijn geworden”, aldus het VrouwenCollectief.

Het KSVC benadrukt dat niet uit het oog moet worden verloren dat zowel de hoge wisselkoersen voor de Amerikaanse dollar en de Euro, in combinatie met de veel te hoge winsten van ondernemers, hebben bijgedragen aan de momenteel haast onbetaalbare prijzen in de supermarkten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Cie vergadering HvJ en OM 1 750x375paragsingh pg openbaar ministerie.
Suriname

PL-voorzitter daagt parlement uit: stem voor in staat van beschuldiging

kraan water swm
Suriname

Huishoudens in Suriname betalen duizenden extra door lage waterdruk en stroomuitval

paul somohardjo 2
Suriname

Somohardjo zegt dat PG Somohardjo’s wil criminaliseren

supermarkt winkel paramaribo alcohol
Lifestyle

Klachten van vrouwen over hangmannen bij winkels blijven zonder resultaat

man zwart senior bejaard
Gezondheid

Maandenlange jeuk kwelt hoogbejaarde in Paramaribo maar kinderen weigeren medische hulp

President Simons in overleg met Braziliaanse ambassadeur Santarosa en Embraer over luchtvaartconnectiviteit
Suriname

President Simons bespreekt luchtvaartconnectiviteit met Braziliaanse ambassadeur en Embraer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws