• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Prijzen in Suriname van sommige levensmiddelen met 25 procent verhoogd

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 april 2021 10:00
in Nieuws
supermarkt winkel goederen

GFC NIEUWSREDACTIE- Verschillende supermarkten in Suriname hebben de prijzen van sommige levensmiddelen de afgelopen maanden heel subtiel en stapsgewijs ruim 25 procent hoger gesteld.

Het gaat onder meer om blikjeswaren, diepvriesgroenten, supplementen, eieren, cosmetische producten zoals scheergel, haarverf en dergelijken.

De reden van de forse prijsverhogingen van bepaalde producten is onduidelijk.

Dat laat het Kritische Surinaamse VrouwenCollectief (KSVC)in een verklaring aan GFC Nieuws weten.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Prijzen in Suriname zullen nooit omlaag gaan, het zal een droom blijven

“Heel subtiel zijn er de afgelopen maanden prijsverhogingen doorgevoerd. Vooral die van sommige iets luxere items zoals zalm in blik, de betere kwaliteitssoorten cosmetica en diepvriesgroenten. Diverse merken zijn zelfs meer dan 25 procent in prijs opgedreven”, schrijft het KSVC.

Het VrouwenCollectief is van oordeel dat er sprake is van kartelvorming, er is geen concurrentiestrijd.

“De Surinaamse importeurs en winkeliers hebben lak aan de gemeenschap en berekenen al hun additionele kosten door in de verkoopprijzen”.

“Uit ons onderzoek blijkt dat ze weigeren zelf in te leveren, integendeel lijkt het erop dat zij steeds meer woekerwinsten maken. Het gevolg is dat de klanten de prijs betalen en de dupe zijn geworden”, aldus het VrouwenCollectief.

Mis dit niet:

Deze Nederlandse stad telt opvallend veel inwoners met Surinaamse roots

Kangoeroe Community School staat stil bij Internationale Dag van de Leraar

Het KSVC benadrukt dat niet uit het oog moet worden verloren dat zowel de hoge wisselkoersen voor de Amerikaanse dollar en de Euro, in combinatie met de veel te hoge winsten van ondernemers, hebben bijgedragen aan de momenteel haast onbetaalbare prijzen in de supermarkten.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Zoetermeer behoort volgens CBS-cijfers tot de Nederlandse gemeenten met het hoogste aandeel inwoners met Surinaamse herkomst.
Nederland

Deze Nederlandse stad telt opvallend veel inwoners met Surinaamse roots

Kangoeroe Community School benadrukt waarde van leraren voor toekomstige generaties
Suriname

Kangoeroe Community School staat stil bij Internationale Dag van de Leraar

Landbouwers gewaarschuwd voor mogelijke gevolgen El Niño.
Nieuws

Inzaaiperiode seizoen 2026 vastgesteld van 1 november tot en met 31 december

Twintig personen uit de marrongemeenschap kregen tijdens de Wi Rutu-beurs erkenning voor hun maatschappelijke, culturele en economische bijdrage aan Suriname. Foto: CDS
Suriname

Twintig Marrons gehuldigd voor bijdrage aan Suriname tijdens Wi Rutu-beurs

Achtervolging na vechtpartij eindigt in dodelijke steekpartij
Suriname

Man om het leven gebracht bij steekincident in Zoelen

KPS presenteert politiecijfers over juni 2026.
Suriname

KPS registreert 28 gewapende overvallen en 105 inbraken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws