• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President vraagt ondersteuning veiligheidsbonden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 december 2022 03:29
in Nieuws
politie kps

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi is tijdens een ontmoeting met de voorzitters en delegatieleden van de veiligheidsbonden van Suriname, bestaande uit de bonden van Het Korps Politie Suriname, KPS, Korps Brandweer Suriname, KBS, Korps Penitentiaire Ambtenaren,KPA en Beveiliging en Bijstandsdienst Suriname (BBS) uitvoerig ingegaan op het economisch, sociaal en financieel beleid van de regering.

Tijdens deze ontmoeting waren ook aanwezig, de minister van Justitie en Politie, Kenneth Amoksi en Korpschef Ruben Kensen.

De president riep de vakbonden op om de regering te ondersteunen: “ Laat het bloeden stoppen, laat de stijging van de koers stoppen, gezamenlijk kunnen we dit bewerkstelligen, om het beleid te helpen uitvoeren zijn ideeën en projectvoorstellen nodig”, gaf het staatshoofd aan.

Volgens bondsvoorzitter Max Breinburg van het KPA heeft de president aangegeven dat er genoeg geld beschikbaar is, alleen moet de regering zijn huiswerk maken. De korpsen ontberen kleding en uitrusting, transportmiddelen en financiële middelen.

“De overheid moet hierin voorzien, het kan niet zolang blijven doorgaan door te stellen dat er geen geld is”, geeft Breinburg aan, “Er zijn een aantal toezeggingen gedaan naar ons toe en we kijken ernaar uit dat in elk geval die aanpassingen komen zodat wij als veiligheidsbonden het ietwat makkelijker zullen hebben”.

De bonden zijn gebundeld om zodoende collectief met de regering te kunnen communiceren. Zo kunnen zij dan ook met voorstellen komen waarmee zij de regering kunnen ondersteunen. Een van de voorstellen is het opzetten van een veiligheids academy welke kostenbesparend zal zijn voor de overheid.

“Als vakorganisaties moeten zaken met een bepaalde vaart en effectiviteit worden uitgevoerd”, zegt de bondsvoorzitter, “er is zoveel geld beschikbaar dus kijken wij uit naar de daden”, aldus Breinburg.

Mis dit niet:

Genezeres uit Paramaribo belooft vader homoseksuele zoon te ‘genezen’

Minister Gopal wil kinderen met beperking structureel betrekken bij vakantiewerkgelegenheidsproject

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

lgbt homo trans lesbisch
Lifestyle

Genezeres uit Paramaribo belooft vader homoseksuele zoon te ‘genezen’

‘Leave no one behind’ als uitgangspunt.
Suriname

Minister Gopal wil kinderen met beperking structureel betrekken bij vakantiewerkgelegenheidsproject

Drie locaties aan Wayamboweg hersteld na ingestorte duikers.
Suriname

Gevaarlijke wegverzakkingen Wayamboweg aangepakt

“Geen enkel kind zou tijdens de schooldag met honger moeten zitten”.
Suriname

Jeffrey Lau pleit voor structurele aanpak schoolvoeding

Illustratiefoto
Suriname

12-jarig pleegzusje slachtoffer van vermeende ontucht, 28-jarige aangehouden

Ambassade Suriname wil drempels voor investeerders en ondernemers verlagen
Nederland

Netwerkbijeenkomst in Nederland belicht kansen voor wonen, investeren en ondernemen in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws