• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

President verzaakt plicht tot bescherming van burgerlijke grondrechten

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
8 februari 2024 10:00
in Opinie
chan santokhi

OPINIE – Recente gebeurtenissen rondom het boek “Corruptie op hoog niveau” werpen een verontrustende schaduw op de rol van de president als hoeder van de Grondwet en beschermer van burgerlijke vrijheden.

Het is een pijnlijk voorbeeld van hoe het hoogste gezag de fundamenten van de democratie verwaarloost en in plaats daarvan autoritaire trekjes vertoont.

Diverse critici hebben terecht benadrukt dat het niet hun taak is om de inhoud van het boek te beoordelen. Het is eerder de rol van de onafhankelijke rechterlijke macht om eventuele beschuldigingen of insinuaties te onderzoeken en te beoordelen.

Echter, wat werkelijk zorgwekkend is, is de reactie van het hoogste gezag op deze situatie.

Het is volstrekt onacceptabel dat het hoogste gezag zich mengt in de persvrijheid en de vrijheid van meningsuiting door een mediabedrijf te sommeren om inbreuk te doen op deze grondrechten. Evenzo is het onaanvaardbaar dat een boekhandel wordt geïnstrueerd om de verkoop van het boek stop te zetten.

Deze maatregelen zijn niet alleen in strijd met de Grondwet, maar ook met de fundamentele principes van een democratische samenleving.

De Grondwet is de pijler waarop onze democratie rust. Het is de taak van het hoogste gezag om deze te beschermen en te handhaven, niet om deze te ondermijnen.

De recente gebeurtenissen tonen aan dat de president de essentie van zijn ambt niet begrijpt of erger nog, willens en wetens verontrustende inbreuken maakt op burgerlijke vrijheden.

Als burgers moeten we waakzaam zijn en ons verzetten tegen elke poging om onze grondrechten te beknotten. We moeten blijven strijden voor een samenleving waarin vrijheid van meningsuiting, persvrijheid en het recht op informatie worden gerespecteerd en beschermd door het hoogste gezag, in plaats van te worden onderdrukt.

Ben M.D.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

NPS pokie en rusland
Opinie

6 maanden onderzoek en nul steun terwijl de armsten lijden onder het Moni Karta-dossier

kind misbruik geweld
Opinie

Cultuur mag nooit een schild zijn voor misbruik

ebu jones
Opinie

Jones en Parmessar (NDP) sleutelen aan artikel 146 GW: “efficiëntie” met extra vergaderstoelen

man huilen tranen traan
Opinie

De krokodillentranen van corrupte mensen die denken Surinamer te zijn

man lezen boek leren studeren
Column

Suriname kan niet groeien als we stoppen met lezen en leren

Opinie mening meningsuiting
Opinie

Het probleem van Suriname is geen geldtekort maar een leiderschapstekort

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws