• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi vertrekt naar Grenada voor CARICOM Staatshoofdenvergadering

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 juli 2024 12:50
in Suriname
chan santokhi

President Chan Santokhi van Suriname is vanmiddag vertrokken vanaf de Johan Adolf Pengel Internationale Luchthaven naar Grenada om deel te nemen aan de 47ste CARICOM Staatshoofden Vergadering.

Deze bijeenkomst vindt plaats van 28 tot en met 30 juli 2024 in St. George’s, de hoofdstad van Grenada. Hij reist met een kleine delegatie, waaronder minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, Albert Ramdin.

De reguliere bijeenkomst van regeringsleiders was aanvankelijk gepland voor 3 tot en met 5 juli, maar werd uitgesteld vanwege de gevolgen van orkaan Beryl.

Tijdens deze vergadering zullen de Caricom-staatshoofden diverse belangrijke onderwerpen bespreken, waaronder agrovoedselsystemen met een focus op voedsel- en voedingszekerheid, klimaatverandering en duurzame ontwikkeling, buitenlands beleid, de CARICOM Single Market and Economy (CSME), en de betrokkenheid bij sociale partners. De impact van orkaan Beryl op de regio zal eveneens onderdeel zijn van de discussies.

De verdieping van regionale integratie via de CSME en andere sectorale programma’s vraagt om meer aandacht voor de operationalisering van de Multilaterale Overeenkomst inzake Luchtvaartdiensten (MASA), die voorziet in een gemeenschappelijke markt voor luchtvervoersdiensten binnen de CARICOM-gemeenschap.

Naast dit onderwerp zullen de regeringsleiders ook de voortgang naar de doelen voor volledig vrij verkeer en de 25 procent vermindering van voedselimport tegen 2025 beoordelen.

Een strategie voor regionale digitale veerkracht 2025-2030 zal ook besproken worden, evenals de voorbereidingen voor de klimaatconferentie (COP29).

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Illustratiefoto
Suriname

Groot verdriet na overlijden van 19-jarige verkeersslachtoffer

Incident tijdens vaartocht op de rivier
Suriname

Jongeman vermist na val in Marowijnerivier bij Da Paagi

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws