• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Oud-bankdirecteur Anne Harmsma overhandigt boek over deviezenrecht aan president Santokhi

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 april 2021 18:02
in Nieuws
santokhi

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi heeft uit handen van Anne Harmsma, het eerste exemplaar van het boekwerk getiteld ‘’Van Surinaams deviezenrecht, Een orientatie’’ in ontvangst genomen.

Volgens de auteur is er hierover in Suriname heel weinig geschreven. Harmsma gaat in zijn boekwerk in op een aantal zaken zoals de actualiteiten, de wetgeving van het deviezenrecht, rechterlijke uitspraken en opinies.

De Deviezenwet is zeer oud maar werd ingevoerd als een soort noodmaatregel om te voorkomen dat Duitsland, Nederlands grondgebied zou betreden en aan de haal zou gaan met de deviezen die zouden worden aangetroffen. Deze noodmaatregel is na de oorlog in 1947 omgezet in een wettelijke regeling die nu de deviezenregeling heet.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Hoogstwaarschijnlijk ambassades in Ghana en Zwitserland

Een exemplaar van dit boekwerk is ook aangeboden aan de governor van de Centrale Bank van Suriname, Maurice Roemer.

Dit boekwerk kan inzicht verschaffen in de totale kadering van het deviezenrecht in ons land. Wij kunnen leren hoe wij moeten omgaan met het maken van nieuwe regelgeving.

De oud-bankdirecteur benadrukte daarbij dat vertrouwen het enige goede fundament is voor monetaire tactiek en politiek. Als dat vertrouwen beschaamd wordt kost het heel veel moeite om dat te herstellen, aldus Harmsma.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

mennomieten kaalkap bos milieu
Nieuws

Milieuactivist uit zorgen over ontbossing en mogelijke vervuiling Mennonieten in Tibiti-gebied

virgia asin ootsburg adek
Suriname

Academici pleiten voor verdere stappen richting gendergelijkheid

voorzitterJomHok palu
Suriname

PALU pleit opnieuw voor grondige politieke hervormingen in Suriname

handboeien arrest aanhouding verdachte 2 gevangenis
Suriname

Stiefzoon aangehouden na diefstal van gouden sieraden uit woning

president Jennifer Simons
Suriname

Regering versnelt uitbetaling sociale maatregelen vanwege internationale crisis

wet advocatuur
Suriname

Minister Misiekaba wil onderhandelen met Afonsoewa na rechterlijke uitspraak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws