• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi onderstreept belang van Inheemse culturen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 augustus 2024 12:00
in Suriname
chan santokhi inheemsen

Vandaag viert Suriname de Dag der Inheemsen, een gelegenheid die ons herinnert aan de waardevolle bijdragen van de inheemse gemeenschappen aan onze natie.

Deze dag markeert volgens president Chandrikapersad Santokhi de erkenning van hun unieke cultuur en tradities, die door de jaren heen zijn behouden, evenals hun belangrijke rol in de opbouw en ontwikkeling van Suriname.

“De wijsheid en het respect van de inheemse gemeenschappen voor het milieu bieden ons allemaal essentiële lessen, vooral in deze tijden van klimaatverandering en toenemend milieubewustzijn.

“Als natie erkennen we de vele uitdagingen waarmee de inheemse gemeenschappen worden geconfronteerd, en we blijven ons inzetten voor hun rechten, welzijn en vooruitgang.

“Het is onze gezamenlijke verantwoordelijkheid om de erfenis van de inheemse gemeenschappen te beschermen en te koesteren. Op deze dag staan we samen stil bij de veerkracht en het doorzettingsvermogen van de inheemse volken van Suriname en tonen we onze dankbaarheid voor hun blijvende invloed op onze samenleving”.

Bekijk ook:

PETRONAS zet volgende stap richting ontwikkeling van groot offshore gasproject in Blok 52

SEOGS 2026 van start met focus op eerste olieproductie, lokale participatie en LNG

Santokhi benadrukt dat de erkenning van de bijdrage van inheemse gemeenschappen aan de Surinaamse samenleving niet slechts symbolisch is, maar een integraal onderdeel van onze nationale identiteit.

Hij roept de gehele Surinaamse gemeenschap op om deze dag te gebruiken om stil te staan bij de rijke cultuur en tradities van de inheemse gemeenschappen, en om te werken aan een toekomst waarin hun rechten en welzijn gewaarborgd zijn.

De president wenst de totale Surinaamse gemeenschap, en in het bijzonder onze Inheemse broeders en zusters, een fijne en bezinningsvolle Dag der Inheemsen.

geef mij meerdere titels

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Offshore gasontwikkeling in Blok 52 nadert belangrijke beslissingsfase
Suriname

PETRONAS zet volgende stap richting ontwikkeling van groot offshore gasproject in Blok 52

President Simons opent SEOGS 2026 onder thema ‘Unlocking Energy, Empowering Nations’
Suriname

SEOGS 2026 van start met focus op eerste olieproductie, lokale participatie en LNG

DNA- Voorzitter Ashwin Adhin
Suriname

Adhin stelt dat DNA-vergadering conform Reglement van Orde is geopend

De verdachte is aangehouden
Suriname

Vrouw aangehouden op verdenking van brandstichting

Bezoekers van de Hermitage Mall doen een dringende oproep aan de verantwoordelijke instanties om onmiddellijk in te grijpen.
Suriname

Riskante open waterput bij Hermitage Mall

Vier aangiften leiden tot aanhouding van verdachte.
Suriname

Man aangehouden voor bedreiging en belaging van ex-partner

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws