• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

President Santokhi naar Guyana en Belize

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 February 2022 18:28
in Nieuws
santokhi 2

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi neemt volgende week deel aan de olie- en gasconferentie in buurland Guyana.

Het staatshoofd zal met een delegatie van 15-18 februari in het westelijke buurland vertoeven.

Van 28 februari tot en met 3 maart is de Surinaamse president aanwezig op de reguliere tussentijdse ontmoeting van staatshoofden in Belize.

Dit deelde minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) mee tijdens een regeringspersconferentie.

Tijdens de bijeenkomst in Guyana zal president Santokhi op 15 februari een toespraak houden over energieontwikkeling.

Met het staatshoofd van Ghana en Guyana, de premier van Barbados en de CEO van Exxon Mobile zullen er bilaterale ontmoetingen plaatsvinden betreffende samenwerking.

Minister Ramdin noemt deze conferentie een belangrijk moment voor Suriname, omdat het land in juni dit jaar ook een olie- en gasconferentie organiseert.

Tijdens de reguliere tussentijdse staatshoofdenmeeting in Belize heeft Suriname de gelegenheid bilaterale gesprekken te voeren met Centraal-Amerikaanse landen. Op deze grootse bijeenkomst zullen regeringsleiders uit het Caribisch gebied en Centraal-Amerika aanwezig zijn.

President Santokhi zal onder meer met de president van Panama een onderhoud hebben.

Suriname heeft recentelijk de bilaterale betrekkingen met de Federatieve Republiek Brazilië verder aangehaald. Hiervoor had het land bezoek van president Jair Bolsonaro. Minister Ramdin informeerde dat dit bezoek inmiddels resultaat heeft opgeleverd.

“In maart komen er een aantal handelsmissies naar Suriname om te praten over samenwerking met het bedrijfsleven en ook investeerders”, aldus de bewindsman.

ShareTweetSend

Meer berichten

Kolonie tijd
Lifestyle

Hoe de term bakra wordt gebruikt en welke geschiedenis erachter schuilt

Mobiel telefoon
Lifestyle

Twintiger uit Paramaribo vertelt hoe ze al jaren geen beltegoed hoeft te kopen

Zwijgen mond dicht Man
Suriname

VHP kan voorlopig liever zwijgen na jaren van wanbeleid, zegt waarnemer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws