• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi naar Algemene Vergadering VN

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 september 2022 13:00
in Nieuws
santokhi

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi brengt binnenkort een bezoek aan Washington DC, Verenigde Staten van Amerika.

Bij deze gelegenheid zal het staatshoofd ook de jaarlijkse Algemene Vergadering van de Verenigde Naties (AVVN) bijwonen en toespreken. Dit maakte minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) bekend tijdens een persconferentie vandaag.

De 77ste United Nations General Assembly 2022 staat gepland voor later deze maand. President Santokhi is deze week gastheer van de Nederlandse premier Mark Rutte, die een tweedaags bezoek brengt aan Suriname. In de delegatie van de minister-president zit ook minister Liesje Schreinemacher van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.

Minister Ramdin is tijdens de ontmoeting met de media onder meer ingegaan op de internationale samenwerkingen van Suriname en het investeringsbeleid van zijn departement.

“Het brengen van investeringen is de functie van het ministerie. Wij faciliteren, wij doen deuren open en zorgen ervoor dat de mensen Suriname kennen. Het bedrijfsleven moet zakendoen en niet wachten. Wij geven de voorzet en zij moeten scoren, dat is uiteindelijk de wijze waarop wij dat doen”, aldus de BIBIS-topper.

Hij benadrukt dat de overheid alleen maar kan ondersteunen c.q. faciliteren dan wel deuren opendoen. “En dat is precies wat wij doen op dit moment”, voegt Ramdin eraan toe.

Twee landen die een belangrijke bijdrage blijven leveren aan de ontwikkelingssamenwerking met Suriname zijn China en Japan. Het eerstgenoemde land dat op reguliere basis donaties verricht, heeft eerder op de dag nog een donatie van apparatuur specifiek voor het ministerie van BIBIS gedaan.

Japan heeft anderhalf miljoen US-dollar beschikbaar gesteld voor de vernieuwing van pompgemalen en de installatie voor waterbeheersingssystemen. Dit in het kader van een structurele aanpak van de waterproblematiek in Suriname.

Mis dit niet:

Rookoverlast dreigt toeristisch imago Suriname internationaal te beschadigen

VEAPS verwijt LVV nalatigheid bij toezicht op pesticiden

Ramdin: “Met elk land praten we over een stukje samenwerking, dat proces gaat door.” Het gaat volgens de bewindsman dan vaak om technische samenwerking en financiële bijstand.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

afval verbranden vuil
Suriname

Rookoverlast dreigt toeristisch imago Suriname internationaal te beschadigen

Exporteurs verwijten LVV gebrek aan daadkracht bij pesticidencontrole.
Suriname

VEAPS verwijt LVV nalatigheid bij toezicht op pesticiden

KLM Boeing 777 op Schiphol.
Lifestyle

Surinamevluchten blijven voorlopig doorgaan ondanks schrappen 5.000 banen bij KLM

Nieuw museum in Para brengt plantagegeschiedenis en cultureel erfgoed tot leven
Lifestyle

Nederlander vraagt zich af hoe nieuw museum in Para bezoekers wil trekken

Brandweer Suriname onder druk door honderden meldingen en tekort aan bluswagens. Foto: CDS
Suriname

Brandweer krijgt tot 300 meldingen per dag en waarschuwt voor tekort aan blusvoertuigen

Voormalig verkooppand bouwmaterialen getroffen door brand.
Suriname

Brand in leegstaand pand aan Indira Gandhiweg snel geblust

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws