• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi: “Het licht is wat ons bindt”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 oktober 2022 12:34
in Nieuws
santokhi en melissa divali dewali diwali devali

GFC NIEUWSREDACTIE- “Het licht dat de duisternis en het kwaad vernietigd is wat ons bindt”, luidt de Divali boodschap van president Chandrikapersad Santokhi van Suriname.

Zondag is er in het kader van het lichtjesfeest een gebedsdienst gehouden op het presidentieel paleis. De regeringsleider heeft benadrukt dat Divali een dag is om te bidden en kracht te vragen aan God. Het staatshoofd heeft ook aangeven dat we moeten bidden voor de natie. “Ons volkslied memoreert ons dat God onze leidsman. Gado de wi fesiman.”

Licht staat zeer centraal in dit feest. Licht is een universeel symbool voor warmte, de oerbron van leven. Het verlichten van de ziel om deze te ontdoen van al wat kwaad en duister is, ziet het staatshoofd als een begrip wat in elk godsdienst zichtbaar is.

“Noemt u een religieuze organisatie die het licht niet centraal stelt. Het licht is wat ons bindt. Het licht schijnt voor eenieder met dezelfde straling en energie”, aldus president Santokhi

Het staatshoofd heeft aangegeven dat het uniek is dat het licht met alle Surinamers gevierd kan worden. President Santokhi: “Het is een nationale feestdag. Daarom is het belangrijk de schepper te danken dat we hier in dit land mogen wonen en werken, en het land moeten ontwikkelen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bruiloft trouwen
Lifestyle

Surinaamse dame(29) gespot zonder verlovingsring, bruiloft afgeblazen

eten diner roti
Lifestyle

Eten in Suriname invriezen en meenemen naar Nederland. Mag dat?

Foto vz & mw Sanches
Suriname

Surinaams team werkt aan brede academische agenda rond slavernijgeschiedenis

monorath
Suriname

Minister Monorath zet koers uit voor veiliger Suriname met focus op wetgeving en preventie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436540
Suriname

Indiase minister van Buitenlandse Zaken brengt historisch bezoek aan Suriname

NDP en VHP verkiezing stemmen
Suriname

Nieuw boek van dr. Ashwin Ramcharan werpt licht op macht achter verkiezingen in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws