• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi: Geen onderhandelingen over 8-decembervonnis

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 december 2023 20:30 - Geüpdatet op 29 december 2023 00:58
in Suriname
nl leger militair chan nederland en suriname jungle training

President Chandrikapersad Santokhi heeft als hoofd van de Surinaamse regering ook kennisgenomen van berichtgeving zijdens veroordeelden met betrekking tot de ten uitvoer legging van het uitgesproken vonnis inzake de zogenaamde 8 december zaak.

Het staatshoofd wenst te benadrukken dat de regering als zodanig geen primaire rol heeft bij de executie van het vonnis. Die bevoegdheid ligt, conform de wettelijke bepalingen, bij het Openbaar Ministerie, die met inachtneming van de ter zake geldende wettelijke voorzieningen, de tenuitvoerlegging ter hand zal nemen.

Met betrekking tot enig verzoek tot gratie door de veroordeelden, is de president tot heden niet geïnformeerd door het Openbaar Ministerie. De regering zal niet ingaan op speculaties of publieke uitspraken gedaan hieromtrent via de media.

Het uitgesproken vonnis op 20 december in een zaak waar, 41 jaar geleden, ernstige mensenrechtenschendingen hebben plaatsgevonden, houdt de samenleving nadrukkelijk en om begrijpelijke reden bezig.

De regering zal zorgvuldig omgaan met alle aspecten verbonden aan deze aangelegenheid en roept op aan allen om in rust en met geduld de acties van de daartoe door de wet aangewezen autoriteiten af te wachten.

Bekijk ook:

Man licht ex-schoonouders op met nepdocumenten en valse beloftes

Raghoenandan luidt noodklok over zorgsituatie Mungra Medisch Centrum

Het moet ook duidelijk zijn dat de regering de uitspraak van de onafhankelijke rechter niet naast zich neer mag leggen of daarover “onderhandelingen” kan voeren.

Het vonnis staat er en de veroordeelden hebben de gelegenheid om van de in onze nationale wetgeving aangegeven mogelijkheden, tot o.a. gratie, gebruik te maken. Omtrent de uiteindelijke detentie van de veroordeelden, en de hieraan verbonden veiligheidsmaatregelen, zal de regering haar inzichten delen met het Openbaar Ministerie.

Daartoe worden intern evaluaties gemaakt en scenario’s ter zake bestudeerd, mede op basis van informatie en ervaringen, nationaal en internationaal, op welke wijze dat het best kan gebeuren.

De regering zal niet vooruitlopen op zaken en zal handelen conform de rechtsstaat principes, beginselen van goed bestuur en, in de overwegingen terzake, het belang van rust, orde en veiligheid van de samenleving in acht nemen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Politie onderzoekt omvangrijke oplichtingszaak met meerdere slachtoffers.
Suriname

Man licht ex-schoonouders op met nepdocumenten en valse beloftes

Mungra Medisch Centrum te Nickerie
Suriname

Raghoenandan luidt noodklok over zorgsituatie Mungra Medisch Centrum

DSB zet belangrijke stap in bescherming van klantgegevens.
Suriname

DSB behaalt internationale ISO-certificering voor informatiebeveiliging

Waarschuwing voor bewoners na vissterfte in Moorekreek
Suriname

NMA onderzoekt mogelijke watervervuiling na massale vissterfte in Saramacca

Onderzoek naar Halliburton-opslagfaciliteit nog gaande
Suriname

Onderzoek moet duidelijkheid geven over opslag radioactieve bronnen op Kuldipsingh-terrein

Geen foto's of video's delen van minderjarig slachtoffer, benadrukt Justitie
Suriname

Ministerie dreigt met maatregelen tegen verspreiders van beelden minderjarige

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws