• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

President-commissaris TAS na mediaberichten: Geen sprake van persoonlijke bevoordeling

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 februari 2026 15:52
in Suriname
Donaghy Malone bestuur tas

Het bestuur van de TAS bij de installatie door president Simons

De President-Commissaris van de Telecommunicatie Autoriteit Suriname (TAS), Donaghy Malone, heeft in een officiële verklaring gereageerd op recente mediaberichten en gestelde vragen over de huur van een boardroom en interne correspondentie binnen de organisatie.

Volgens Malone bevond de Raad van Commissarissen zich bij de start van de operationalisering in een beginfase waarin essentiële faciliteiten nog ontbraken.

Om het toezicht niet te vertragen en de continuïteit van goed bestuur te waarborgen, is tijdelijk een boardroom gehuurd voor een bedrag van USD 300 per maand. Deze beslissing is, aldus Malone, onder zijn verantwoordelijkheid genomen.

Geen sprake van persoonlijke bevoordeling

De President-Commissaris benadrukt dat de huurbetalingen correct zijn overgemaakt aan de eigenaar van het pand en dat zijn privébankrekening nooit als eindbestemming heeft gediend. Suggesties dat sprake zou zijn van persoonlijke bevoordeling noemt hij dan ook “feitelijk onjuist”.

Ten aanzien van de administratieve afwikkeling stelt Malone dat binnen de wettelijke structuur van de TAS de Raad van Commissarissen belast is met het toezicht, terwijl de directie verantwoordelijk is voor de dagelijkse leiding en de financiële administratie.

De verdere verwerking had volgens hem conform interne procedures en geldende wettelijke kaders moeten plaatsvinden.

Verantwoordelijkheid voor reisverslag

Ook met betrekking tot het reisverslag neemt de President-Commissaris volledige verantwoordelijkheid. Hij ontkent dat er sprake is geweest van het ontlopen van aansprakelijkheid of het onttrekken aan verantwoordelijkheden.

Naar aanleiding van een e-mail van de directie aan de Raad van Commissarissen werd binnen 36 uur een spoedvergadering belegd. Tijdens deze bijeenkomst zijn volgens Malone alle relevante vragen besproken, zijn bewijsstukken gedeeld en is inhoudelijk gediscussieerd over governance-aspecten.

De Raad heeft hem vervolgens de ruimte geboden om formeel richting de directie te reageren, terwijl de voortgang van het toezichthoudend werk werd gewaarborgd.

Bezorgdheid over uitlekken interne correspondentie

Malone spreekt zijn zorg uit over het uitlekken van interne correspondentie naar de media, nog voordat de interne behandeling was afgerond.

Volgens hem zijn hierdoor interne governanceprocessen doorkruist en is afbreuk gedaan aan de zorgvuldigheid die bij bestuurlijke processen vereist is.

Tot slot stelt de President-Commissaris dat het toezicht binnen de TAS plaatsvindt binnen de geldende wettelijke kaders en conform de beginselen van behoorlijk bestuur.

Hij benadrukt erop toe te zien dat volledige financiële transparantie wordt gewaarborgd en dat comptabele regels strikt worden nageleefd.

Met deze verklaring acht Malone de kwestie formeel afgesloten, onder voorbehoud van alle rechten en verantwoordelijkheden die uit zijn functie voortvloeien.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

VS-zaakgelastigde Watzlavick en president Simons bij gesprek over verdieping bilaterale relatie
Suriname

VS-zaakgelastigde Watzlavick en president Simons richten zich op economische samenwerking

Minister Landveld start digitalisering openbaar vervoer met centrale database voor busvergunningen
Suriname

Minister Landveld begint digitalisering openbaar vervoer met centrale database

gfc nieuws
Suriname

Klanten niet blij met nieuwe kosten Telesur voor oplossen internetstoringen

brunings en UN resident
Suriname

Hoog-niveau overleg over Suriname’s langetermijnontwikkelingsvisie

President Simons lanceert SLIP-platform voor vaktrainingen en ondersteuning kwetsbare groepen
Suriname

President Simons lanceert arbeidsplatform SLIP voor kwetsbare groepen en jongeren

pesten kind huilen verdrietig geweld mishandeling
Suriname

Overleg DC Wanica Centrum met politie en buurtmanagers over pesten en partybussen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws