• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Presentatie historisch boekwerk Prof.Dr. Chan Choenni “Geschiedenis van Afro-Surinamers 1863-1963”

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 January 2024 04:58
in Suriname
Chan-Choenni-foto11-19

Op woensdag 24 januari zal in de Buiten Sociëteit “Het Park” aan de Grote Combe het historisch boekwerk van Prof. Dr. Chan Choenni “Geschiedenis van Afro-Surinamers 1863-1963” worden gepresenteerd.

Professor Choenni zal in zijn presentatie dieper ingaan op de rol van de Afro-Surinamers na de slaverij, hun economische – en sociale omstandigheden, culturele normen en waarden alsook de keuzes in relatie tot het slavernijverleden.

Het boek is in Nederland uitgebracht in december van het vorig jaar. Prof. Dr. Choenni is speciaal voor de aanbieding en presentaties naar Suriname afgereisd en geeft in een interview aan dat hij bewust de keuze heeft gemaakt onderzoek te doen op dit stuk, omdat er nimmer onderzoek is geweest.

“Hoe heeft deze groep zich ontwikkeld? Veel onderzoekers hadden hier weinig belangstelling voor. Iedereen stortte zich op de slavernij zelf en de verschillende wreedheden die er hebben plaatsvonden.”

Hij is zich er ter dege van bewust dat dit een heel moeilijk en gevoelig onderwerp is- de integratie van de Afro-Surinamers in de Surinaamse samenleving.

Choenni is geboren en opgegroeid te Abra Broki, tussen vele Afro-Surinamers, hun cultuur en invloeden en een Afro-Surinaamse buurvrouw die een heel belangrijke rol heeft gespeeld in zijn opvoeding. ”Ik heb altijd gezien en geobserveerd hoe moeilijk Afro-Surinamers het hadden met hun huidskleur, hun kroes haar en de enorme discriminatie”, aldus Choenni.

ShareTweetSend

Meer berichten

VSB X MinOWC 1200x581
Suriname

VSB: Onderwijsbegroting moet omhoog naar 15–20%

dirk currie
Suriname

Schoolvoeding, studiebeurzen en ICT in binnenland topprioriteit Onderwijsminister Currie

zakenman telefoon pak rijk
Suriname

Ondernemers klagen over trage dienstverlening en slechte communicatie bij grootste bankinstelling Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws