• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Praktijklokalen in Paramaribo in gebruik genomen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 juli 2022 01:00
in Nieuws
praktijklokalen marie levens santokhi gracia ormkirk

GFC NIEUWSREDACTIE- Na de opening en ingebruikname van praktijklokalen op vier scholen in de districten Commewijne, Saramacca, Wanica en Nickerie was het op donderdag 28 juli de beurt aan Paramaribo waar negen lokalen in gebruik zijn genomen op LBO STS-3 in Paramaribo.

De officiële openingshandeling is verricht door president Chandrikapersad Santokhi in aanwezigheid van minister Marie Levens van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC), assembleelid Ivanildo Plein, districtscommissaris Paramaribo-Noordoost Ricardo Bhola, directeur Beroepsonderwijs Gracia Valies-Ormskirk, onderdirecteur Beroepsonderwijs Susanna Verveer en andere genodigden.

Gelet op de huidige ontwikkelingen in de olie- en gasindustrie zijn er steeds meer arbeiders nodig om onder andere de machines te kunnen repareren. “Het is daarom belangrijk dat jullie je inzetten om de uitleg over de machines goed te begrijpen, want de vraag naar arbeidskrachten wordt groter,” zei minister Levens.

De bewindsvrouw hield de aanwezigen voor, dat er intensieve gesprekken zijn gevoerd met het bedrijfsleven en oliemaatschappijen. Er is toegezegd dat er een groot centrum wordt opgezet om gespecialiseerde opleidingen neer te zetten. Voorlopig kan worden voldaan aan de vraag van de arbeidsmarkt, zei minister Levens.

De tijd staat niet stil, want er komen steeds gecompliceerdere vraagstukken. Daarom is het belangrijk dat het MinOWC inspeelt op de vraag van de arbeidsmarkt. Met de modernisering van het beroepsonderwijs kunnen leerlingen steeds flexibeler hun competenties ontwikkelen. “Het leren wordt steeds mooier, dus geef je volle aandacht tijdens het leerproces,” was de boodschap van directeur Valies-Ormskirk aan de leerlingen.

President Santokhi zegt dat deze regering veel meer zal investeren in de technische studierichtingen, want er zijn meer technocraten nodig. De Caricom is open voor alle beroepen dus kan er vrij gereisd worden van en naar deze landen. Het staatshoofd benadrukte, dat Suriname zoveel mogelijk met zijn eigen afgestudeerden wil werken. De president benadrukte dat er met een technische studie vele doorgroeimogelijkheden zijn. “Benut alle kansen, want die zijn er,” aldus president Santokhi.

Het MinOWC voert thans het Technical and Vocational Education and Training (TVET) project uit dat gefinancierd wordt door de Islamic Development Bank (IsDB), met als doel verbetering en vernieuwing van het Lager Beroepsonderwijs (LBO).

De praktijklokalen zijn bestemd voor de richting Werktuigbouwkunde en voor de praktijkvakken, Gawasa en Lassen.

Door de vondst van olie en gas voor de Surinaamse kustvlakte zal er bij zowel de exploratie als exploitatie hiervan, een grote behoefte aan technische arbeidskrachten zijn. Volgens het staatshoofd is dit de voornaamste reden om in een rap tempo te investeren in vooral het beroepsonderwijs.

Binnen de CARICOM, waarvan het staatshoofd voorzitter is, heeft Suriname jeugd in haar portefeuille. Het staatshoofd zet zich daarom nog harder in om jongeren te stimuleren en de mogelijkheid te bieden om actief bij te dragen aan het bepalen van hun toekomst. Zodoende kunnen jongeren een bijdrage leveren aan de verschillende productiesectoren op de nationale alsook internationale arbeidsmarkten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

leraressen school
Suriname

Onrust op IMEAO-3 leidt tot dialoog over achterstallige betalingen

zanderij airport luchthaven johan adolf pengel
Suriname

Johan Adolf Pengel Airport moet uitgroeien tot economische motor van Suriname

brandweer bevordering
Suriname

Uitbreiding onderofficiersopleiding brandweer aangekondigd

ambulance
Suriname

Verkeersongeval op Indira Gandhiweg leidt tot meerdere gewonden

benzine brandstof tanken
Lifestyle

Vrouwen in Paramaribo wijzen Nederlands systeem van zelf tanken af

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433191
Nederland

Suriname en Nederland versterken banden na eerste ontmoeting Bouva en Berendsen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws