• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Politieke parasieten in Suriname: Persoonlijk gewin triomfeert over publiek goed

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 juli 2023 18:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:36
in Opinie
Corruptie

OPINIE- In Suriname waar corruptie welig tiert, is het helaas een al te bekend scenario: mensen betreden de politieke arena niet om hun land en de levens van hun burgers te verbeteren, maar om hun persoonlijke fortuin te vergroten.

Dit fenomeen werpt een schaduw over de legitimiteit van politieke instituties en ondermijnt het vertrouwen van burgers in politieke leiders en het democratische proces.

Corruptie in de Surinaamse politiek neemt vele vormen aan: van omkoping en fraude, tot nepotisme en machtsmisbruik. Het komt niet alleen voor op hoog niveau, maar ook in tweede en derde lijn.

Het probleem is niet alleen beperkt tot een gebrek aan integriteit van individuele politici, maar ook tot systeemfouten die deze vorm van gedrag mogelijk maken en zelfs aanmoedigen.

De impact van corruptie in Suriname op de samenleving is enorm. Geld dat bedoeld is voor openbare diensten, infrastructuur en sociale programma’s verdwijnt in privézakken.

Corruptie leidt tot een scheve verdeling van middelen, verhoogt de sociale ongelijkheid en belemmert de economische groei.

De hoop is dat er ooit een integere president aan de macht komt in Suriname en sterke anticorruptie-maatregelen implementeert, zoals transparantie in overheidsuitgaven, strafrechtelijke vervolging van corruptie en het bevorderen van ethisch leiderschap.

Alleen dan kan het vertrouwen in politieke instellingen in ons land worden hersteld en kan een einde worden gemaakt aan het tijdperk van politiek voor persoonlijk gewin.

Mis dit niet:

Als Suriname 30 jaar lang goud had gespaard, was het land niet failliet te krijgen

Nederland koppelt Suriname nog te vaak aan drugs ten koste van eerlijke Surinamers

S. Cruden

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

goud
Opinie

Als Suriname 30 jaar lang goud had gespaard, was het land niet failliet te krijgen

Een kleine groep criminelen beschadigt al jarenlang het imago van een hele natie. Foto: Voertuig Koninklijke Marechaussee
Column

Nederland koppelt Suriname nog te vaak aan drugs ten koste van eerlijke Surinamers

Shashi Roopram wil meer Nederlandse vaderlandsliefde. Foto: SBS6/Nieuws van de dag
Column

Wanneer Surinamers Nederland boven hun eigen land plaatsen

Illustratiefoto.
Opinie

Geen woning, geen leerkracht, geen onderwijs voor kinderen binnenland

Waarom is minister Wijnerman nog niet ontslagen?
Opinie

Suriname hard op weg naar faillissement

Een ernstige notenallergie laat een Surinamer nadenken over vertrek naar Nederland. Foto: illustratief
Column

Ze woont graag in Suriname, maar haar notenallergie duwt haar richting Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws