• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Podosiri blijkt helemaal niet zo gezond als men ons wil doen geloven

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 mei 2023 20:00 - Geüpdatet op 23 mei 2023 09:14
in Gezondheid, Lifestyle
Chocolade

GFC GEZONDHEIDSREDACTIE-  Veel personen in Suriname gaan er onterecht vanuit dat het consumeren van Podosiri, oftewel Pinapalm, extreem veel gezondheidsvoordelen zou geven.

Maar in een vergelijkende analyse uit in-vitro-studies blijkt dat Podosirie/Pinapalm een minder hoog gehalte aan polyfenolen heeft in vergelijking met onder anderen kersen, mango’s(manja), aardbeien, zwarte bessen, cacao en druiven.

Podosiri -sap heeft middelmatige niveaus van antioxidanten, stukken minder dan dat van bijvoorbeeld druiven, bosbessen, granaatappelsap en kersensap, aldus de medische waakhond website Quackwatch.

In de jaren ’80 promootte de Braziliaanse Gracie familie Podosiri als energiedrankje. Er werd toen door marketingexperts een enorme hype gecreëerd en dit leidde tot meer export en verkoop van Podosiri.

In 2009 stonden Podosiri -scams bovenaan de ‘scams en rip-offs’ lijst van de Amerikaanse FTC. Valse claims over Podosiri, waaronder omkering van diabetes en andere chronische ziekten werden gepromoot.

Experts benadrukken dat er geen wetenschappelijk gecontroleerde studies zijn die bewijs leveren voor enige gezondheidsvoordelen door het consumeren van Podosiri. Geen enkel Podosiri -product is geëvalueerd door de FDA, en de werkzaamheid ervan is zeer twijfelachtig.

Amerikaanse voedingsdeskundigen vertellen aan GFC Gezondheid dat er vruchten en groenten zijn die significant meer polyfenolen en voedingsstoffen bevatten in vergelijking met Podosiri.

Polyfenolen zijn natuurlijke stoffen in plantaardige voedingsmiddelen.

ANDERE VOEDINGSMIDDELEN MET VEEL MEER POLYFENOLEN

Onder anderen broccoli, kruidnagel, kersen, granaatappel, druiven, blauwe bessen, zwarte bessen, mango(Manja), aardbeien, cacao, pure donkere chocolade, hazelnoten, zwarte en groene thee evenals zwarte en witte bonen.

Consumenten worden aangemoedigd om voorzichtig te zijn met Podosiri producten die allerlei gezondheidsvoordelen beloven.

Met het consumeren van bijvoorbeeld mango (manja), kersen, cacao, blauwe bessen of 100 procent pure ongesuikerde chocolade krijgt men beduidend meer polyfenolen naar binnen in vergelijking met Podosiri.

Het advies is om gevarieerd te eten van de bovengenoemde vruchten, groenten en dranken, dagelijks voldoende te bewegen, te zorgen voor een gezonde nachtrust en stressmanagement technieken, zoals mindfulness, om het welzijn te bevorderen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

fort zeelandia suriname paramaribo waterkant
Lifestyle

Suriname als ideale bestemming voor een rustige vakantie zonder kinderen

geld euro
Lifestyle

Suriname niet alleen in strijd tegen armoede, Nederland worstelt mee

man vrouw nachtleven uitgaan discotheek feest suriname
Lifestyle

Surinaamse mannen steeds vaker bezig met hun uiterlijk: gym, mooie kleding en wekelijkse knipbeurt

sociaal vrienden groep
Lifestyle

Nederlander teleurgesteld door moeizame opbouw van vriendschappen in Suriname

IC intensive care AZ ziekenhuis
Gezondheid

AI kan preventieve zorg in Suriname direct verbeteren volgens Constantin Foundation

President Jennifer Simons tijdens een persmoment over haar werkbezoek aan het Hospital Internacional de Colombia.
Gezondheid

President Simons licht Colombia-bezoek toe: samenwerking zorgsector krijgt vervolg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws