• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Pinahutten op Bootsie Groenbastplein ingewijd met eerbetoon aan lokale iconen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 september 2023 02:46 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:18
in Nieuws
pinahut dc saramacca bansi

GFC NIEUWSREDACTIE – Op het Bootsie Groenbastplein in het district Saramacca zijn vrijdag twee nieuwe pinahutten officieel in gebruik genomen, in aanwezigheid van de seniorenburgers van Uitkijk en de omliggende gemeenschappen.

Districtscommissaris mevrouw Sherin Bansi-Durga benadrukte het belang van deze hutten voor de dagelijkse toeristenstroom, die het plein bezoekt voor recreatie, en bood nu bescherming tegen regen en zon.

Deze pinahutten symboliseren ook een stukje lokale geschiedenis, met de namen van vaste marktverkopers zoals Dasijem, Annie Ramgatie en anderen die decennialang het hart van de markt vormden.

Deze twee hutten zijn vernoemd naar mevrouw Dasijem Kromodrono en wijlen mevrouw Annie Ramgatie, twee iconische figuren van de markt.

Kromodrono staat bekend om haar heerlijke gerechten die ze in bananenblad verkocht, terwijl mevrouw Annie Ramgatie groenten en fruit onder de markt verkocht, ondanks de zorg voor 13 kinderen.

Opvallend is dat de bouwploeg van het commissariaat onder leiding van de heer Arcinio Redjawirja al het bouwmateriaal uit het bos haalde, van pinabladeren tot palen en planken voor zitbanken.

Dit initiatief kostte het commissariaat bijna niets, behalve wat cement. Het DNA-lid Rajendre Debie prees de bouwploeg voor hun zelfwerkzaamheid.

De seniorenburgers van Uitkijk en omgeving zijn verheugd over deze gedenkwaardige toevoeging aan het plein en brengen samen de ochtend door om hun lokale iconen te eren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

koffie cafe bar restaurant thee
Lifestyle

Koffiedranken winnen snel terrein in Paramaribo ondanks hoge prijzen

vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam
Lifestyle

Suriname ziet nu ook groeiende eenzaamheid onder ouderen zoals in Nederland

Asfalt
Suriname

SRD 125 miljoen voor aanpak slechte wegen in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435293
Suriname

KPS en Chinese ambassade zetten in op intensievere samenwerking

sociale media whatsapp
Suriname

Oproep voor gezamenlijke banking-app in Suriname

IMF EFF 117 billion tranche smk mojo 222 sk
Suriname

Surinaamse delegatie naar jaarlijkse voorjaarsvergadering IMF

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws