• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Phagwa vakantie in Suriname kost Nederlanders €8000: ‘Dit is de laatste keer’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 maart 2024 03:56
in Lifestyle, Suriname
PHAGWA

Een van origine Surinaams gezin uit Noord-Holland heeft aan onze lifestyle redactie laten weten dat ze waarschijnlijk voor de laatste keer een vakantie naar Paramaribo hebben geboekt.

Het gezin dat traditiegetrouw het Phagwa feest in Suriname viert, heeft vorig jaar beloofd deze familietraditie voort te zetten. Het feest wordt in 2024 op 25 maart gevierd.

Echter, de kosten voor een twee weken durende vakantie liepen op tot bijna €8000. “In deze prijs zijn tickets, verblijf, autohuur, eten en vertier inbegrepen”, vertelt de man des huizes.

De Suri-Neds zijn geschrokken van de hoge bedragen die zij voor hun vakantie moesten neertellen.

Ter vergelijking, een 15-daagse all-inclusive reis naar een top Europese bestemming kostte hen vorige zomer niet meer dan €3000, inclusief meerdere maaltijden per dag. Volgens het gezin bieden deze Europese locaties relatief meer activiteiten, vooral voor gezinnen met kinderen.

Het gezin wijst op de noodzaak van ingrijpende maatregelen om Suriname aantrekkelijker te maken voor toeristen.

“Veel mensen hier in Nederland zijn van mening dat de hoge kosten een belemmering vormen voor het toerisme naar Suriname. Het is essentieel dat er actie wordt ondernomen om deze prachtige bestemming toegankelijker te maken voor een breder publiek,” aldus het gezin.

De viering van Phagwa, ook bekend als Holi, is een belangrijk cultureel en religieus festival in Suriname, dat de overwinning van het goede op het kwade symboliseert.

Terwijl het gezin de waarde van deze traditie erkent, benadrukken zij dat de hoge kosten hen doen twijfelen aan toekomstige bezoeken.

Foto: sociale media/ter illustratie

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Gedumpte hond met puppies
Lifestyle

Onvoldoende besef over gevaarlijke honden baart KIVC zorgen

studentencampus
Suriname

Onderhoudswerkzaamheden campus verbeteren leefomstandigheden studenten

verkeersongeval aanrijding
Suriname

Pick-up slaat om na botsing, meerdere gewonden gemeld

arrest handboeien verdachte politie
Suriname

Truckbestuurder in verzekering na dodelijk ongeval op Brownsweg

gezin dakloos door brand
Suriname

Dringende oproep na verwoestende brand: “Wij zijn alles kwijt”

marinbo park
Suriname

Rehabilitatie Marinbopark in Albina in voorbereiding met internationale ondersteuning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws