• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Pesten: Een stille crisis in de schoolgangen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 augustus 2023 00:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:39
in Opinie
kind jongen misbruik mishandeling pesten

OPINIE- Het is een pijnlijk bekend verhaal: kinderen die op school gepest worden. Verrassend genoeg zijn het vaak de rustige, eenzame kinderen die het doelwit zijn, evenals degenen wiens ouders financieel worstelen.

Te dik, te dun? Ook dan kun je het doelwit worden van spot en pesterijen omwille van je uiterlijk.

Het resultaat? Een overweldigende angst om naar school te gaan. Deze voortdurende angst en stress kunnen leiden tot depressie, verminderde schoolprestaties, eenzaamheid en constante vrees.

Veel slachtoffers van pesten vinden zichzelf geïsoleerd, aarzelen om hun gevoelens te delen en voelen zich machteloos tegenover hun pesters.

In extreme gevallen kan dit leiden tot tragische uitkomsten zoals zelfmoord of agressief tegenreacties.

Opvoeding speelt een cruciale rol. Ouders moeten niet alleen hun kinderen de waarden van respect en empathie bijbrengen, maar hen ook leren hun eigen waarde te herkennen.

Pesten kan diepe littekens achterlaten, waardoor iemand zich minderwaardig voelt – een gevoel dat een levenslange impact kan hebben.

Het is essentieel dat we deze stille crisis in onze scholen onder ogen zien en aanpakken. De verantwoordelijkheid begint thuis, bij de ouders, en strekt zich uit tot leraren, begeleiders en de hele gemeenschap.

Samen kunnen we een veilige omgeving creëren waarin elk kind zich gewaardeerd en gerespecteerd voelt, zowel door anderen als door zichzelf. Respect en zelfliefde zijn de sleutels tot het bestrijden van de plaag van het pesten.

A.Sardjoe

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Leonsberg, Paramaribo. Water is onvoorspelbaar, meedogenloos en geen ruimte voor gemakzucht.
Opinie

Zonder zwemvest is elke vaartocht een risico

Hikmat Mahawat Khan2
Opinie

Een jaar nieuwe DNA, een jaar weer NDP maar bijna 15 jaar weer Adhin die niet de ideale schoonzoon blijkt te zijn

Regionale integratie versnelt. Foto: Irfaan Ali en Mia Motley
Opinie

Guyana in stroomversnelling, Suriname kijkt toe

Het incident met KLM lijkt klein, maar symboliseert een veel grotere economische realiteit.
Opinie

Koers van de SRD gaat stijgen nu KLM moest tanken in Frans Guyana

Directeur UMA, Sheila Mijnals
Opinie

“Je hand hoort niet thuis in de broek van een kind. Punt!”

Te veel vaders verdwijnen zodra een vrouw zwanger raakt. Foto: illustratief
Opinie

Surinaamse mannen moeten eindelijk verantwoordelijkheid nemen voor hun kinderen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws