• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Personeel EZ wil vervanging minister Walden, ze is de slechtste minister ooit

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 januari 2022 07:52
in Nieuws
saskia walden

GFC NIEUWSREDACTIE- Het personeel van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie in Suriname vraagt in een brief aan president Chandrikapersad Santokhi om minister Saskia Walden te vervangen.

Zij zijn het reilen en zeilen op het ministerie beu. In de brief wordt opgemerkt dat vanaf het ministerie bestaat, Walden gekenmerkt kan worden als de slechtst functionerende minister ooit op het ministerie.

“De maat is nu echt vol. Bij enkele afdelingen is er zelf op geproost om een 2022 zonder minister Walden te hebben. Zo erg is het er aan toe op het ministerie”.

“Ondanks de verschillende protestacties die zijn gevoerd en meerdere autoriteiten de minister hebben aangesproken, is zij toch niet veranderd wat haar werkattitude betreft”.

“De minister praat alsof haar intermenselijk gevoel heel hoog ligt, maar helaas kan dat een scoor krijgen van 0 of een negatief getal. De minister is zeer onbekwaam gebleken in het bekleden van deze functie”, wordt aangevoerd.

Het personeel haalt verder aan dat de minister vanaf haar aantreden in juli 2020, nooit een goede band heeft opgebouwd met hen.

De communicatie is zeer slecht te noemen.

Volgens de medewerkers blijkt de bewindsvrouw vertrouwensissues te hebben. Zij baseren dit op basis van adviezen, die de minister van de directeur of haar eigen aangestelde adviseurs krijgt die zij tot op heden niet heeft opgevolgd.

Mis dit niet:

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

De medewerkers zijn het er niet eens dat de bewindsvrouw maar vier periodieken wil toekennen aan mensen die met pensioen gaan en langer dan 38 jaren hun krachten hebben gegeven.

Dat wil zeggen dat deze personen een vooruitgang van tussen de 70-90 SRD per maand zullen ontvangen.

De briefschrijvers maken zich er ook druk om dat de minister aan personeelsleden die een bachelor of master opleiding hebben behaald, maar 4 periodieken toekent.

Zij menen dat het volgens het Functie Informatiesysteem van de Overheid (FISO) principe veel hoger moet zijn.

“De minister denkt waarschijnlijk dat de personeelsleden “junkies” zijn. Tot nog toe heeft de minister niets zinnigs gedaan op het ministerie”.

“Het personeel is totaal gedemotiveerd. Dit is te merken aan het hoger kader en andere medewerkers die wegtrekken van het ministerie. In 2021 heeft het ministerie de hoogste uitstroom ooit gekend,” benadrukken de ambtenaren in de brief.

De briefschrijvers zijn voornemens om binnenkort de ingang van het ministerie te barricaderen, zodat de minister het gebouw niet kan betreden. Het ministerie zal worden lamgelegd.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Extra slaapkamer verhuren blijft eigen keuze. Foto: Rotterdam Kubus woningen
Lifestyle

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Nationale Onderwijsvisie 2035 moet structurele problemen in onderwijs aanpakken.
Suriname

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet woningbouw toegankelijker maken met hypotheekrente van 7 procent.
Suriname

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws