• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Parlement gaat 12 januari van start met eerste vergadering 2023

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 januari 2023 09:26
in Nieuws
parlement

GFC NIEUWSREDACTIE- Het parlementsjaar in Suriname gaat op 12 januari van start met de eerste vergadering.

Daarna zal het parlement de verschillende vergaderingen hervatten. Ook het aanvragen van rondleidingen in het gebouw is weer mogelijk. Het jaar 2022 is productief afgesloten met de aanname van vier belastingwetten op 29 december.

In het kader van perspectieven liggen de officiële ingebruikname van het nieuw parlementsgebouw en de bouw van de vergaderzaal op het DNA-terrein aan de Henck Arronstraat.

De Nationale Assemblee heeft zowel wetgevende- als bestuurlijke- en controlerende bevoegdheden, die zijn vervat in de artikelen 71 tot en met 74 van de Grondwet. Een van de voornaamste is: het beslissen over alle wetsontwerpen die haar worden voorgelegd wetgeving. Zo zal deze bevoegdheid worden vervolgd in de komende periode.

De voorzitter van het Parlement, Marinus Bee, benadrukt dat het parlement haar taak als volks vertegenwoordigend orgaan niet verzaken en zich vrijwillig, verplicht dienstbaar zal blijven maken voor de Surinaamse bevolking.

ShareTweetSend

Meer berichten

koppel stel relatie liefde echtpaar
Lifestyle

Gemengde roots verklaren geen jaloezie bij vrouwen

Ontslagen
Suriname

Ondernemers eisen op staande voet ontslag EBS-top wegens escalerende stroomcrisis

gat in weg
Suriname

Ex-minister Riad Nurmohamed moet van Pinas excuses aanbieden voor ‘straffen Surinaamse volk’

chan S en Jennifer Simons
Suriname

Machtspositie Santokhi in Suriname veel groter dan men denkt, beweert analist

srefidensi onafhankelijkheid suriname creool
Suriname

Cultuur, keuken en verbondenheid centraal tijdens openingsviering 50 jaar onafhankelijkheid

mammoetvlaggen
Suriname

Suriname wappert in kleur: eerste mammoetvlag gehesen voor jubileumviering

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws