• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Parlement gaat 12 januari van start met eerste vergadering 2023

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 januari 2023 09:26
in Nieuws
parlement

GFC NIEUWSREDACTIE- Het parlementsjaar in Suriname gaat op 12 januari van start met de eerste vergadering.

Daarna zal het parlement de verschillende vergaderingen hervatten. Ook het aanvragen van rondleidingen in het gebouw is weer mogelijk. Het jaar 2022 is productief afgesloten met de aanname van vier belastingwetten op 29 december.

In het kader van perspectieven liggen de officiële ingebruikname van het nieuw parlementsgebouw en de bouw van de vergaderzaal op het DNA-terrein aan de Henck Arronstraat.

De Nationale Assemblee heeft zowel wetgevende- als bestuurlijke- en controlerende bevoegdheden, die zijn vervat in de artikelen 71 tot en met 74 van de Grondwet. Een van de voornaamste is: het beslissen over alle wetsontwerpen die haar worden voorgelegd wetgeving. Zo zal deze bevoegdheid worden vervolgd in de komende periode.

De voorzitter van het Parlement, Marinus Bee, benadrukt dat het parlement haar taak als volks vertegenwoordigend orgaan niet verzaken en zich vrijwillig, verplicht dienstbaar zal blijven maken voor de Surinaamse bevolking.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

fiets
Lifestyle

Gevaarlijke methode op de fiets komt nog sporadisch voor in Surinaamse districten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432902
Suriname

Webapplicatie ‘SRD Check’ gratis te gebruiken

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432904
Suriname

JusPol stelt aanbestedingscommissie in voor eerlijke medailletoekenning

klm vliegtuig
Nederland

Promotarief voor zomerticket naar Paramaribo vanaf Schiphol 1262 euro

bestuur para
Suriname

Overleg tussen plantagebestuur Overtoom en districtscommissaris Para over urgente knelpunten

milieu
Suriname

Interactieve milieudag voor leerlingen Caprino Alendy School

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws