• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Paris Club moet voorstel schuldherschikking Suriname nog bespreken met leden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 april 2022 09:00
in Nieuws
Schuldsanering herschikking schuld

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse minister van Financiën, Armand Achaibersing, had deze week een ontmoeting in Washington met William Roos, de Franse onderminister voor Multilateralisme, Handel en Ontwikkeling, tevens ondervoorzitter van de Paris Club.

Op 22 april is er met Veda Poon, directeur van Internationale Financiën van Engeland een gesprek gevoerd. Engeland is eveneens lid van de Paris Club.

De Paris Club wordt gevormd door een groep van donorlanden die in het geval een land zijn schulden niet terug kan betalen samen naar een oplossing daarvoor zoekt.

Tijdens dit gesprek refereerde Roos aan de ontmoeting met de minister van maart vorig jaar en gaf aan dat de Surinaamse Regering in het afgelopen jaar ontzettend veel werk heeft verzet.

In het ander gesprek gaf Poon aan dat Suriname in dit kader zeker als een voorbeeld gezien mag worden. Ze gaf aan dat er ruime ondersteuning is voor Suriname binnen de Europese Unie, maar ook binnen de G7.

De Paris Club vertegenwoordigers hadden er begrip voor dat de effecten van het IMF-programma reeds een enorme druk op grote delen van de Surinaamse samenleving leggen en dat met de gevolgen van de oorlog in Oekraïne de druk alleen maar groter wordt. Ze erkenden dat de oorlog een zeer onvoorziene omstandigheid is en dat aan dit punt zeker de nodige aandacht besteed moet worden.

Roos bevestigde de ontvangst van het voorstel van Suriname ten aanzien van de herstructurering van de schulden en gaf aan dat er intern overleg met de leden van de Paris Club zal plaatsvinden. Hij is er echter van overtuigd dat partijen tot een oplossing zullen komen.

Verder benadrukte hij dat Suriname mag blijven rekenen op de ondersteuning van de Paris Club waarbij de Paris Club zich zal houden aan de parameters overeengekomen met het IMF.

De minister bedankte via Roos de Paris Club voor alle inspanningen van hun zijde. Zoals bekend hebben de bilaterale schuldeisers binnen de Paris Club heel vroeg in het proces hun goedkeuring of ‘financial assurances’ aan het IMF gegeven.

De ondervoorzitter en Poon wilden graag geïnformeerd worden over de status van de onderhandelingen met India, China en met de Bondholders. De minister informeerde hen over de gevoerde gesprekken en de status van de onderhandelingen.

De vertegenwoordigers van Frankrijk en Engeland gaven beide aan dat het geen gemakkelijke taak is om met deze partners op korte termijn overeenstemming te bereiken. Ze zijn echter bereid waar mogelijk Suriname te ondersteunen.

De Surinaamse minister heeft in Washington in de afgelopen vier dagen overleg gehad met vertegenwoordigers van verschillende lidlanden van de Paris Club.

Het betreft de Verenigde Staten van Amerika, Frankrijk, Engeland en Nederland die allen hun volle ondersteuning voor schuldherschikking hebben toegezegd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gfc discover
Suriname

GFC Nieuws Suriname nu ook te volgen via Google Discover

PL Volkswinkel
Suriname

Slecht weer en wateroverlast houden bezoekers niet weg van PL-centrum

vrouw dame amsterdam nederland toerisme
Lifestyle

Verhuizen naar Nederland maakt Surinamers niet automatisch intelligenter

adhin en indiase
Suriname

Suriname kijkt opnieuw naar India als strategische partner voor ontwikkeling

reizen koffer paspoort
Suriname

Suriname zet in op toegankelijkere e-paspoortdiensten voor burgers in buitenland

Wateroverlast regen buien
Suriname

Wateroverlast in Suriname niet alleen schuld van de VHP, zegt waarnemer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws