Uit een rondgang van GFC Nieuws onder een klein opiniepanel blijkt dat een deel van de Surinamers in Nederland weinig vertrouwen heeft in een toekomstige daling van vliegtarieven naar hun geboorteland Suriname.
Ondanks jarenlange kritiek op de hoge ticketprijzen, verwachten zij de komende jaren geen merkbare verbetering.
Aan elf personen met Surinaamse roots die in Nederland wonen en regelmatig reizen, werd de vraag voorgelegd of zij denken dat de prijzen voor vluchten tussen Schiphol Airport en Johan Adolf Pengel International Airport binnen drie jaar aanzienlijk zullen dalen.
De groep bestond uit vier vrouwen en zeven mannen. Opvallend is dat geen van de ondervraagden gelooft dat er sprake zal zijn van een sterke prijsreductie.
Kritiek zonder zichtbaar effect
Volgens de respondenten is er al tientallen jaren sprake van onvrede over de tarieven, maar heeft deze kritiek nauwelijks geleid tot structurele verlagingen.
Zij geven aan dat prijsdalingen, als die er al zijn, vaak tijdelijk of minimaal zijn en niet echt voelbaar voor de gemiddelde reiziger.
Hoewel de steekproef klein is en er geen harde conclusies aan verbonden mogen worden, schetst het wel een beeld van het sentiment onder deze groep.
Het vertrouwen dat vliegen tussen Nederland en Suriname in de nabije toekomst betaalbaarder wordt, lijkt bij hen vrijwel verdwenen.
Voor veel reizigers blijft het traject daarmee een kostbare aangelegenheid, waarbij men zich neerlegt bij de huidige prijsniveaus.







