• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Palmentuin vanaf 1 december tot juni 2023 gesloten voor publiek

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 november 2022 02:00
in Nieuws
suriname palmentuin

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse Palmentuin in de hoofdstad Paramaribo vanaf 1 december van dit jaar gesloten voor het publiek.

De sluiting duurt tot juni 2023, meldt het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOCW).

De sluiting heeft mogelijk te maken met rehabilitatiewerkzaamheden in het kader van het Paramaribo Urban Rehabilitation Programma (PURP), welk onder supervisie is van het Directoraat Cultuur van minOCW.

De Palmentuin, wat de voormalige achtertuin van het Presidentieel Paleis was, ligt achter het voormalige Gouverneurshuis dat aan het Onafhankelijkheidsplein staat.

De vroegere gouverneurs van Suriname kwamen in deze tuin tot rust. Een leuk weetje over de Palmentuin is dat er vroeger, vanuit het Presidentieel Paleis een tunnel gegraven is naar het midden van de Palmentuin. Deze tunnel diende als mogelijke vluchtroute bij een eventuele aanslag.

Langs de Palmentuin loopt de Wakapasi, een promenade met huisjes waar standhouders ambachtelijke producten uit Suriname aanbieden.

ShareTweetSend

Meer berichten

Interview1
Nieuws

Suriname zet stap naar nauwkeuriger bos- en energie-rapportage

belastingdienst
Lifestyle

De grenzen van Nederlandse belastingheffing bij Surinaamse remigratie

President Jennifer Simons en Marvin Pollack tijdens de Srefidenki Conferentie
Suriname

Srefidenki Conferentie zet Suriname op koers naar 2050

dranghekken waterkant
Suriname

Iconische stadszone Paramaribo klaar voor nieuwe fase

Michael Ashwin Adhin Salarbaks Mohamed Aziez Ameerani Jarbandhan en Carmen van Dijk
Suriname

Suriname versterkt internationale veiligheidspositie tijdens PSIF 30th Forum in El Salvador

Elektriciteit draden stroom energie EBS
Suriname

Pleidooi voor kerncentrale in Suriname terwijl zorgen over capaciteit blijven toenemen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws