• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Overheidsschuld bij oliemaatschappijen ruim US$ 350 miljoen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 May 2023 02:17 - Geüpdatet op 26 October 2023 06:39
in Nieuws
usd dollar valuta 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse overheid heeft een schuld van ruim US$ 350 miljoen bij de oliemaatschappijen.

Deze schuld is volgens minister Stanley Raghoebarsing van Financiën & Planning ontstaan door de brandstofsubsidie vanuit de overheid.

Hij onderstreept dat de schuld wordt afgelost met de government-take. Maandag verscheen in de media dat de overheid de government-take ‘ als een dief in de nacht’ heeft verhoogd. De nieuwe government-take voor unleaded is met 50 cent verhoogd van SRD 3 per liter naar SRD 3,50. Ook voor diesel geldt hetzelfde, terwijl super unleaded van SRD 3,60 is gegaan naar SRD 4 per liter.

Het ministerie van Financiën & Planning heeft schriftelijk aan de oliemaatschappijen de verhoging doorgegeven. Eerder heeft de regering, met name president Chan Santokhi meegedeeld dat de overheid niks verdient aan de government-take, omdat de olieprijs veel hoger was dan de extra belasting die de samenleving betaalt op brandstof.

Government-take was een hele tijd negatief, maar toen de olieprijs internationaal begon te dalen, is de situatie veranderd. Starnieuws meldde maandag dat ongelode benzine vanaf eind maart weer voordelen oplevert voor de Staat en diesel vanaf april.

De minister legt uit dat met de verhoging van de government-take niemand nadelig wordt getroffen, ook de samenleving niet. Bij de vaststelling van de benzineprijs is het beleid erop gericht ervoor te zorgen dat de consument niet getroffen wordt en de staat de mogelijkheid heeft om de enorme schuld aan de oliemaatschappijen af te lossen.

ShareTweetSend

Meer berichten

milieuvervuiling platte brug
Suriname

Plattebrug kreunt onder afval: Surinamers vervuilen hun eigen erfgoed

Zwaailicht politie
Suriname

Bromfiets mogelijk gedumpt en in brand gestoken

asfaltering OW werkzaamheden
Suriname

Einde aan gevaarlijke verkeerssituaties in Soekramsingstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws