• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Overeenkomst Monche Atompai genoemd in lopend SZF-onderzoek

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 februari 2026 00:30
in Suriname
monche atompai melkcentrale

Naam directeur en onderdirecteur Melkcentrale genoemd in lopend SZF-onderzoek

De naam van Monche Atompai, directeur van de Melkcentrale Paramaribo, duikt op in een interne rapportage van de Stichting Staatsziekenfonds (SZF).

Deze rapportage maakt deel uit van een breder intern onderzoek dat momenteel wordt uitgevoerd naar diverse externe overeenkomsten.

Uit documenten die in handen zijn van diverse media blijkt dat de overeenkomst van Atompai behoort tot een reeks contracten die worden beoordeeld op rechtmatigheid, naleving van interne procedures en vereiste goedkeuringen.

Langlopende overeenkomst met hoge maandvergoeding

Volgens de interne stukken gaat het om een contract met een looptijd van vijf jaar, gekoppeld aan een maandelijkse vergoeding van SRD 95.856. Over de volledige contractduur zou dit neerkomen op een totaalbedrag van meer dan SRD 5,7 miljoen.

Daarmee valt deze overeenkomst binnen de categorie van de hoogst geregistreerde maandvergoedingen in het onderzochte dossier.

Onvoldoende duidelijkheid over werkzaamheden en goedkeuring

In de rapportage wordt geen inhoudelijke beschrijving gegeven van de diensten waarvoor deze vergoeding zou zijn toegekend.

Ook blijft onduidelijk welke functionaris of afdeling binnen het SZF formeel akkoord heeft gegeven op het contract.

Deze lacunes vormen volgens de interne documenten mede aanleiding voor verdere toetsing.

Contract niet teruggevonden bij HRM

Een opmerkelijk punt in de rapportage is dat de overeenkomst niet is aangetroffen bij de HRM-afdeling. Daarbij wordt vermeld dat het document mogelijk is vernietigd.

Daarnaast wordt aangegeven dat moet worden nagegaan of en in hoeverre betalingen reeds via de financiële administratie zijn uitgevoerd.

Onderzoek nog niet afgerond

Het contract van Atompai wordt samen met andere externe overeenkomsten doorgelicht om vast te stellen of deze zijn afgesloten conform het geldende inkoopbeleid, interne richtlijnen en formele besluitvormingsprocedures.

In de interne stukken wordt nog geen definitief oordeel geveld over eventuele onregelmatigheden. Wel staat vast dat het onderzoek nog gaande is en dat conclusies pas na afronding zullen worden getrokken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

santokhi en moodi india
Gezondheid

Patiënten merken geen voordeel van geschonken medicijnen uit India

kaars-aansteken
Suriname

Verdriet en bezorgdheid na verdrinking tiener in Vierkinderen

brandweer vuur
Suriname

Gezin ongedeerd na woningbrand in Houttuin

moord misdaad dood crime overleden plaats delict beroving pistool inbraak
Suriname

Samenleving geschokt door gewelddadige dood jonge vrouw

paulus frankrijk
Suriname

Aprasong-Paulus start formeel diplomatieke missie in Frankrijk

skalians marowijnerivier goudwinning
Suriname

Kritiek op uitspraken minister over skalian-activiteiten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws