• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Oude begraafplaats van 1500 jaar ontdekt in Mexico

P. Peterson door P. Peterson
2 november 2023 16:24
in Nieuws, Technologie
INAH begraafplaats mexico

In Mexico heeft een team archeologen van het Nationaal Instituut voor Antropologie en Geschiedenis (INAH) een 1500 jaar oude begraafplaats van de Mixteken en Zapoteken ontdekt.

De tombe, ongerept gebleven gedurende anderhalf millennium, werd gevonden in San Juan Ichcahuixtla, gelegen op een heuvel met uitzicht over de vallei in de staat Puebla.

De moderne stad is gebouwd op de locatie van een begrafeniscomplex genaamd “tetel”, bekend uit de pre-Columbiaanse periode.

De ontdekking kwam aan het licht tijdens openbare werken op het stadsplein. Archeologen hebben tot nu toe twee grafkamers van 4 bij 2 meter blootgelegd, onderdeel van een groter begrafeniscomplex.

De gevonden graven, met de resten van ten minste 20 personen, dateren uit de klassieke Meso-Amerikaanse periode (100-650 n.Chr.).

Behalve menselijke resten vonden archeologen ook 150 keramische vaten, een votieve bijl, beenwerk, en andere objecten die geassocieerd worden met ceremoniële balspelen.

De Mixteken, een inheems volk van Meso-Amerika, woonden in de regio Mixteca, nu onderdeel van de Mexicaanse staten Oaxaca, Guerrero en Puebla.

Hun naam betekent “volk uit de wolkenlanden” in Nahuatl. Deze hoogontwikkelde pre-Columbiaanse cultuur bestond van ongeveer 1500 v.Chr. tot 1523 n.Chr. Rond 700 v.Chr. vermengden de Mixteken zich met de Zapoteken, ook een hoogontwikkelde beschaving.

Beide volkeren streden tegen de Azteken en sommige van hun steden betaalden tribuut aan het Azteekse rijk. Uiteindelijk werd het Mixteco-Zapoteekse rijk vernietigd door de conquistadores, onder leiding van Pedro de Alvarado.

Foto: Inah

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Illustratiefoto
Suriname

Groot verdriet na overlijden van 19-jarige verkeersslachtoffer

Incident tijdens vaartocht op de rivier
Suriname

Jongeman vermist na val in Marowijnerivier bij Da Paagi

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws