• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Oud-occupanten vragen hulp bij DNA om ontruiming te voorkomen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 oktober 2021 16:00
in Nieuws
242949133 154770300199953 4163908163918675952 n

GFC NIEUWSREDACTIE- Oud-occupanten in Suriname die in woningnood dreigen te geraken hebben vandaag hun noden voorgelegd aan de voorzitter van De Nationale Assemblee, Marinus Bee.

Deze groep was eerder verwijderd van een land aan de Maystraat. Door tussenkomst van het ministerie van Volkshuisvesting zijn de gezinnen toen geplaatst aan de Magnesiumstraat. Nu dreigen zijn hun woonplaats weer te verliezen.

Ongeveer dertig jaar gelden zijn de bewoners met hun ouders noodgedwongen uit hun vertrouwde omgeving uit het binnenland vertrokken naar de stad.

“Wij hebben onze intrek genomen op een leegstaand terrein zonder water en stroom aan de Maystraat. Met oude planken en zinkplaten welke wij hier en daar tegenkwamen hebben wij geprobeerd om een dak boven ons hoofd te creëren. Desondanks waren de omstandigheden mensonterend”.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: De grootmeesters verdraaien van de waarheid vind je in de politiek

In 2020 hebben de petitionarissen samen een oplossing gezocht met het ministerie van Volkshuisvesting voor een betere huisvesting.

Tussen het ministerie en de bewoners aan de Maystraat is er overeenstemming bereikt en heeft het ministerie besloten een pand te kopen aan de Magnesiumstraat, voor een betere huisvesting.

“Nu blijkt dat de huidige regering niet bereid is om de rest van de betaling te voldoen aan de eigenaar van het pand. We kunnen ons niet voorstellen dat de regering ons zo in de steek wilt laten. Vanaf de slaventijd worden we zo opgejaagd, wanneer stopt het,” luidt een passage uit de petitie.

Voorzitter Bee gaf de bewoners aan het probleem onder de aandacht van de regering te brengen en juridisch te bekijken wat de rechten van de mensen zijn.

Mis dit niet:

Burgervader waarschuwt voor levensgevaarlijke raceactiviteiten in Brownsweg

Bromfietser overleden na aanrijding aan Welgedachtweg B-weg

Hij deed een beroep op de petitionarissen om kalm te blijven.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ernstige waarschuwing na gevaarlijke autostunts op openbare weg
Suriname

Burgervader waarschuwt voor levensgevaarlijke raceactiviteiten in Brownsweg

Bromfietser overlijdt in AZP na aanrijding met personenauto
Suriname

Bromfietser overleden na aanrijding aan Welgedachtweg B-weg

Politie onderzoekt vermissing Siegiëllo Van Dalen en Derryl Bont
Suriname

Politie start intensief onderzoek naar vermissing twee jonge mannen na oversteek naar Guyana

Huiselijk Geweld Wanica onderzoekt meerdere meldingen van mishandeling.
Suriname

23-jarige man in verzekering gesteld na mishandeling en bedreiging partner

Illegaal kaliber 12-jachtgeweer aangetroffen bij verdachte.
Suriname

Man aangehouden na bedreiging zwager en zus met illegaal jachtgeweer

Meer stages, onderzoek en trainingen door samenwerking BIBIS en AdeKUS
Suriname

Buitenlandse Zaken en AdeKUS versterken samenwerking op onderwijs en kennisontwikkeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws