Oogoperaties in Suriname in gevaar

vivian oog

GFC NIEUWSREDACTIE- De wachtlijst om geopereerd te kunnen worden aan het oog in Suriname wordt steeds langer.

Sinds vorig jaar staan er meer dan 4000 mensen op de lijst voor een operatie.

Op 28 juli heeft de oplevering van het oogziekenhuis plaatsgevonden. De minister van Volksgezondheid, Amar Ramadhin, sprak nog over ‘een stap in de goede richting’.

Suriname Eye Center is de meest geavanceerde binnen het Caribisch gebied. Het is tot stand gekomen door een financiering van Stichting Kirpalani, I am Gold en de Staat Suriname.

Het project heeft totaal USD 4,5 miljoen gekost. Het blijkt dat het Eye Center niet beschikt over genoeg financiële middelen, waardoor de oogoperaties niet kunnen plaatsvinden.

De autoriteiten ontkennen dat er sprake is van het definitief sluiten van de Eye Center, zoals er gesuggereerd wordt door enkelen in de samenleving.