• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Onze olie, onze ontwikkeling: PALU roept op tot actieve burgerparticipatie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 mei 2025 06:30
in Suriname
Suriname en Olie Gas industrie

Currie ziet kansen in Ghana voor praktijkgericht onderwijs

De Progressieve Arbeiders- en Landbouwersunie (PALU), inmiddels onderdeel van de politieke bundeling OPTSU, nodigt het publiek uit voor een informatie- en discussieavond over de toekomst en de rol van de olie-industrie in Suriname.

Tijdens deze bijeenkomst zal ook het tweede deel van de documentaire ‘Onze Olie, Onze Ontwikkeling’ in première gaan.

“Met de aanstaande Algemene Verkiezingen in het vooruitzicht, zien we hoe politici zich gretig uitlaten over de verdeling van de toekomstige olierijkdommen, alsof deze reeds persoonlijk bezit zijn”.

“Voorstellen blijven vaak steken bij het noemen van een zogenaamd welvaartsfonds, zonder duidelijke visie of betrokkenheid van het Surinaams volk”, wordt aangevoerd.

De PALU en OPTSU willen daar verandering in brengen door een inhoudelijke en kritische dialoog te voeren over de vraag: hoe benutten wij onze olie-inkomsten ten behoeve van een duurzame en rechtvaardige toekomst voor álle Surinamers?

Er zal tijdens de avond aandacht worden besteed aan de noodzaak om nú beleidsmaatregelen te treffen. Denk aan het structureel betrekken van het lokale bedrijfsleven en het versterken van de beroepsbevolking, zodat de Surinaamse samenleving actief kan meedelen in de baten én ontwikkeling van de olie-industrie.

De tijd voor actie is nu – ongeacht de uitkomst van de verkiezingen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

zwanger test
Lifestyle

Donorzwangerschap vaak onbekend in Suriname terwijl Nederland het al goed regelt

opsporing
Suriname

Procureur-Generaal zet jacht in op verdachte van gijzeling en afpersing

vermissing
Suriname

Natasha Nanaa (21) uit Paramaribo sinds 19 maart spoorloos

eag airport 1
Suriname

EAG International Airport groeit uit tot strategische toegangspoort voor Suriname

brunswijk en chan
Suriname

Kritiek op beleid 2021–2025: “Lasten lagen bij het volk”

notch speler
Sport

NV Notch geeft update over speler Farrento Prika en stelt veiligheidsstandpunt scherp

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws