• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ontmoeting op Barbados moet financieel verkeer regio positief stimuleren

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 april 2022 02:00
in Nieuws
economie dollar koers crisis

GFC NIEUWSREDACTIE- Het werkbezoek van president Chandrikapersad Santokhi van Suriname en delegatie aan Barbados was van eminent belang om onder andere samen met overige gelijkgerichte staten duidelijke standpunten in te nemen die de efficiëntie van het binnen- en buitenlands financieel verkeer positief moet stimuleren.

President Santokhi en minister Ramdin kijken terug op een geslaagde missie. Het standpunt van Suriname is duidelijk.

Derisking mag niet ten koste gaan van de kleinere economieën. Dit kwam duidelijk naar voren tijdens de Caribbean Financial Access Roundtable, gehouden te Bridgetown Barbados op 20 april.

Nigel Baptiste, CEO van de Republic Bank, welke namens Caribbean-based Financial Institutions sprak stelde dat het bijzonder belangrijk was om bij de meeting aanwezig te zijn.

De tijd en de energie die erin is geïnvesteerd moet de grondslag zijn voor de verdere financiële ontwikkeling van de regio.

Bekijk ook:

Scholen woensdag weer open

Districtscommissaris Bhattoe gelast tijdelijke sluiting van Rockoil Lelydorp

Gedurende de gesprekken kwam ook aan het licht dat de manier waarop de verslagen, die de banken als leidraad gebruiken, niet op de juiste manier tot stand komen. Dit is toe aan herevaluatie. Vaker worden er stagiaires ingezet en wordt afgegaan van niet geverifieerde informatie.

Verder zijn er mechanismen in place die vrijwel automatisch deze landen uitsluiten op basis van vigerende wetgeving.

Voorafgaand aan de roundtable meeting had president Santokhi een gesprek met dhr. Chris Dodd als een belangrijke stakeholder. Dodd is de speciaal gezant van de VS voor de top van Amerika.

Ook Maxine Waters, chairwoman of the House Financial Services Committee U.S. Congress, stelt dat toerisme, trade en veiligheid hoog op de agenda staan voor beide gebieden.

Dit heeft geleid tot sterke banden tussen de USA en het Caribisch gebied/Latijns Amerika. Deze banden moeten sterk gehouden worden.

Financiële toegang is daarom essentieel voor deze gebieden, terwijl financiële exclusie aan de orde is en dat is geen optie.

“Er zal worden gekeken naar wetgeving zodat de landen niet lijden onder financial derisking”, geeft de vertegenwoordigster aan. “We zijn van plan onze focus, wetgeving en politieke kracht te gebruiken om het Caribisch gebied goed te doen. Verandering komt niet van de ene op de andere dag, maar de bereidheid is noodzakelijk”.

Mia Amor Mottley, premier van Barbados, geeft als oplossing aan dat de focus van anti-money laundering absoluut op money laundering zelf moet worden geplaatst en dat maatregelen pas moeten gelden wanneer dat is bewezen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Beraad opgeschort na principeovereenkomst tussen regering en onderwijsbonden.
Suriname

Scholen woensdag weer open

Gesloten wegens onvolledige vergunningen en overtreding exploitatievoorwaarden.
Suriname

Districtscommissaris Bhattoe gelast tijdelijke sluiting van Rockoil Lelydorp

Staatshoofd zet in op handel, innovatie en parlementaire samenwerking tijdens werkbezoek
Suriname

Simons benadrukt democratie, partnerschap en ontwikkeling tijdens rede in Santo Domingo

Leerlingen maken kennis met organisaties en beroepsmogelijkheden tijdens stadsspeurtocht
Suriname

Tweede editie van speurtocht ‘Ontdek Paramaribo’ van start: jongeren leren stad en samenleving kennen

Commissariaat Wanica Centrum werkt aan verbetering bereikbaarheid ondanks regenval
Suriname

DC Bhattoe voert werkbezoek uit aan getroffen wegen in Wanica Centrum

Meteorologen waarschuwen voor krachtig El Niño-jaar
Suriname

Wereldmeteorologen waarschuwen voor terugkeer van El Niño en mogelijke gevolgen voor Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws