• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onderwijscrisis op Stoelmanseiland: Regering moet nu handelen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 november 2024 15:56
in Suriname
onderwijs binnenland leerlingen school kinderen

De politieke partij Broederschap en Eenheid in Politiek (BEP) verklaart haar volledige steun aan de gemeenschap van Stoelmanseiland in hun strijd voor beter onderwijs.

Een aanzienlijk deel van de scholen in Sipaliwini is nog niet begonnen met de lessen, terwijl het schooljaar elders in Suriname al ruim een maand bezig is.

De situatie is bijzonder zorgwekkend, aangezien het eerste kwartaal bijna voorbij is en de achterstand steeds groter wordt. De vraag dringt zich op of deze vertraging überhaupt nog kan worden ingehaald.

De recente actie waarbij leerlingen, leerkrachten, ouders en het traditioneel gezag gezamenlijk het vliegveld van Stoelmans eiland hebben gebarricadeerd, onderstreept de ernst van de situatie.

Het tekort aan leerkrachten en het gebrek aan adequate huisvesting voor hen blijven hardnekkige problemen die het onderwijsproces in dit gebied lamleggen. Deze situatie is onacceptabel en vraagt om een structurele aanpak.

De BEP dringt er bij de regering en met name het ministerie van Onderwijs op aan om onmiddellijk concrete stappen te ondernemen om het tekort aan leerkrachten op te lossen.

“Elk kind in Suriname heeft recht op goed onderwijs, ongeacht waar het woont. We moeten samenwerken om ervoor te zorgen dat ook de kinderen op Stoelmans eiland een eerlijke kans krijgen op een betere toekomst,” aldus de partij.

De BEP benadrukt dat het gebrek aan oplossingen niet alleen de kinderen, maar ook de ontwikkeling van het land als geheel schaadt.

Mis dit niet:

Pinas noemt weigering PG Paragsingh om Somohardjo informatie te geven onaanvaardbaar

Surinaamse ambassade in België verkent kansen voor lokale voedingsproducten

Het is tijd dat de regering dit probleem serieus neemt en investeert in de toekomst van alle burgers, inclusief die in afgelegen gebieden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

PG Garcia Paragsingh
Suriname

Pinas noemt weigering PG Paragsingh om Somohardjo informatie te geven onaanvaardbaar

Surinaamse producten moeten grotere afzetmarkt krijgen in België.
Suriname

Surinaamse ambassade in België verkent kansen voor lokale voedingsproducten

Certificaatuitreiking aan 24 deelnemers van de training warehouse en logistics employee in Nickerie
Suriname

Suriname wil 3.000 mensen opleiden voor arbeidsmarkt, eerste 24 geslaagden in Nickerie

ambassadeur henry mac donald
Suriname

Mac Donald: ‘Advocaat Mennonieten heeft nu een sterkere zaak tegen de Staat’

Rusland vraagt internationale aandacht voor gelijkwaardigheid en discriminatie
Suriname

VP Rusland benadrukt bijzondere positie van Suriname als multiculturele samenleving bij UNESCO-forum

Rechtsgelijkheid mag niet alleen gelden wanneer het de overheid uitkomt.
Suriname

Uitzetting Mennonieten brengt discussie over rechtsgelijkheid opnieuw naar voren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws