• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Is 2-jarige MULO voldoende voor doorstroom naar HAVO en VWO in Suriname?

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 augustus 2024 13:30
in Suriname
mulo school leerlingen suriname

De beslissing van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) om een 10-jarig basisonderwijs in te voeren, roept veel vragen en zorgen op bij onderwijsdeskundigen, ouders, leerkrachten en schoolleiders.

Een prominente analist uit het onderwijsveld heeft ernstige bedenkingen geuit over de praktische en juridische implicaties van deze maatregel.

Dat meldt het Kritisch International VrouwenCollectief (KIVC) vandaag aan GFC Nieuws.

“Wanneer van het vervolgonderwijs, de welbekende 4-jarige MULO, er twee jaren worden afgetrokken en ‘geplakt’ aan het basisonderwijs om een 10-jarig basisschool te vormen, zou in principe de 4-jarige MULO eerst ontbonden moeten worden,” aldus de analist.

“Wat gebeurt er dan met de klassen 3 en 4 van het MULO? Is er dan nog sprake van Meer Uitgebreid Lager Onderwijs, met de nadruk op ‘lager’? Kan minister Ori dat eerst uitleggen?”

De analist stelt dat er onvoldoende duidelijkheid is over hoe de tweejarige MULO, bestaande uit de derde en vierde klas, voldoende kan zijn om leerlingen adequaat voor te bereiden op vervolgonderwijsniveaus zoals HAVO, VWO, NATIN en andere.

“Is een tweejarige MULO, klas 3 en 4, dan voldoende om te kunnen doorstromen naar het daaropvolgend onderwijsniveau?” vraagt de analist zich af. “Ik ben verward.”

De hervormingen, zoals doorgevoerd door het ministerie, zijn een drastische wijziging te zijn zonder duidelijke uitleg over de impact op de huidige en toekomstige onderwijsstructuur.

Mis dit niet:

Duizenden SZF-verzekerden mogelijk getroffen door beëindiging tandartscontract

Minister Monorath: Criminaliteit in Suriname verder teruggedrongen

Diverse parlementariërs, waaronder Melvin Bouva, hebben reeds hun bezorgdheid uitgesproken en vragen opheldering van minister Henri Ori over de wettelijkheid en praktische uitvoerbaarheid van deze maatregelen.

Er wordt dringend opgeroepen tot een gedetailleerde uitleg en verantwoording van de minister om verdere verwarring en onzekerheid binnen het onderwijsveld te voorkomen.

Afbeelding ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

SZF roept verzekerden op nieuwe tandarts te kiezen na beëindiging samenwerking
Suriname

Duizenden SZF-verzekerden mogelijk getroffen door beëindiging tandartscontract

Justitie en Veiligheid ziet afname criminaliteit.
Suriname

Minister Monorath: Criminaliteit in Suriname verder teruggedrongen

Illustratiefoto.
Suriname

Onderzoek naar verdwenen kwik bij politiebureau Geyersvlijt wordt voortgezet

President Simons: verbeterde financiële ruimte maakt gesprekken over koopkracht mogelijk.
Suriname

Regering opent deur voor loononderhandelingen met overheidsvakbonden

Opsporing voortvluchtige Jorge Eliecer Ariza Ortega.
Suriname

Minister Monorath: Onderzoek naar ontsnapte arrestant loopt onverminderd door

Politie neemt illegaal jachtgeweer in beslag.
Suriname

Twee buitenlanders aangehouden met vuurwapen en communicatieapparatuur op SK-vaartuig

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws