• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onderwijs plant zes nieuwe scholen voor binnenland

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 november 2022 08:30
in Nieuws
SCHOOL1

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) heeft zes nieuwe scholen in de planning voor het Surinaamse binnenland.

Het gaat onder meer om de dorpen Lokaloka, Godo Olo, Gonini Krikimofo en Manlobi. Deze informatie verschafte onderwijsminister Marie Levens in De Nationale Assemblee.

De bewindsvrouw ging in op vragen van het parlement betreffende de onderwijssituatie te Lokaloka. Het onderwijs in dit dorp is vooralsnog niet gestart, omdat de leerkrachten niet wensen terug te keren. Het ministerie is voornemens nieuwe onderwijsgevenden te plaatsen.

Volgens minister Levens zijn met uitzondering van Lokaloka voor het eerst alle andere scholen in het binnenland op tijd en op hetzelfde moment gestart.

“Op Lokaloka hebben we echt een probleem”, zegt de bewindsvrouw. Ze legt uit dat de leerkrachten van de school in dit dorp “eigenlijk staken”. Het gaat om ongeveer 4 onderwijsgevenden.

Bekijk ook:

Tsang: weg nu vrij voor voortzetting infrastructuurproject Van ’t Hogerhuysstraat na uitspraak rechter

Nieuwe boringen gepland in Surinaamse offshore door TotalEnergies

De lerarenwoningen verkeren ook in een deplorabele staat en het ministerie is voornemens woningen te huren in het gebied. Echter willen de leerkrachten volgens minister Levens gewoon niet terug, daarom dat zij nieuw personeel naar Lokaloka gaat sturen. Voor de nieuwe leerkrachten zullen woningen gehuurd worden en zodoende zal het onderwijs in Lokaloka alvast opgestart worden.

Parlementsvoorzitter Marinus Bee stelde voor om noodmaatregelen te treffen zodat de kinderen alvast onderwijs kunnen genieten.

Levens zei dat de regering SRD 160 miljoen ter beschikking heeft gesteld voor het onderwijs. Hiervan is 60 miljoen bestemd voor leermiddelen, die momenteel worden gedistribueerd waardoor ook de achterstand in onderwijsmateriaal wordt ingelopen. Het resterend bedrag van 100 miljoen wordt aangewend voor renovaties van scholen.

Moment er meer geld beschikbaar is, zal het ministerie starten met de bouw van de scholen op Lokaloka, Godo Olo, Gonini Krikimofo en Manlobi. “We hebben zes scholen nieuw te bouwen in het binnenland. De aannemers staan in de startblokken”, aldus minister Levens.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Contract met Kuldipsingh moet deze week worden getekend.
Suriname

Tsang: weg nu vrij voor voortzetting infrastructuurproject Van ’t Hogerhuysstraat na uitspraak rechter

Nieuwe fase van offshore exploratie in aantocht.
Suriname

Nieuwe boringen gepland in Surinaamse offshore door TotalEnergies

OGS verwijdert illegale goudmijnbouwkampen in Brokopondo nabij schoolgebieden om milieu en veiligheid te beschermen. Foto: GOV.sr
Suriname

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

suriname en venezuela
Suriname

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Saipem begint aanleg onderzeese infrastructuur voor eerste offshore olieproject
Suriname

Eerste grote bouwfase van Surinames offshore-olieproject begonnen

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws