• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ondernemers: er zijn nauwelijks goede werknemers te vinden in Suriname, de meesten zijn puin

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 maart 2021 10:00 - Geüpdatet op 21 oktober 2021 13:05
in Nieuws
stress

GFC NIEUWSREDACTIE- Er zijn niet of nauwelijks nog geschikte werknemers te vinden in Suriname. Mensen die goed gemotiveerd en gedisciplineerd zijn en zich voor de volle honderd procent willen inzetten.

Het is als het zoeken van een speld in een hooiberg want de meerderheid personen heeft een slechte arbeidsmoraal en werken voor het geld en in de laatste plaats voor de onderneming.

Dat is het harde oordeel van enkele Surinaamse ondernemers.

Een grootondernemer tevens eigenaar van een bekende supermarkt in Paramaribo vertelt aan GFC Nieuws dat het vinden van gedisciplineerd personeel in ons land dat bovendien bereid is om hard te werken, open wil staan om te leren, zich weet te houden aan de aanmeldtijden en verantwoordelijkheid neemt, haast niet meer lukt.

“Het komt cru over, maar het overgrote deel dat bij mij komt solliciteren is puin. Ik heb grote problemen wanneer ik sommige aanneem! Veel van hen komen vaak te laat aan het werk of komen niet opdagen. En ze hebben altijd smoesjes”, legt hij uit.

“Of de bus was laat, de band was lek, er was geen oppas voor de kinderen of een verre tante moest plotsklaps naar het ziekenhuis worden gebracht. Er is altijd wel wat. Ook het exact volgen van mijn instructies is vaak een probleem. Als ik zeg dat ze rechts moeten lopen, doen ze het tegenovergestelde. Er is gewoon geen discipline, de meesten zijn grappenmakers en dwingen mij om de standaarden te verlagen”, moppert hij.

Hij zegt dat dit de reden is waarom hij liever Chinezen uit China laat halen om zijn business in betere banen te leiden.

Ook twee andere collegae ondernemers zeggen te kampen te hebben met dergelijke personeelsproblemen.

Mis dit niet:

Regering werkt aan betere regulering artisanale goudsector

Verouderde wetgeving hindert zelfstandig optreden LVV bij groentecontroles

“In mijn business zijn het de werknemers die mij de grootste kopzorgen geven. Alleen maar stress. Er is iets goed mis met de werkmentaliteit in Suriname. Dat kunnen wij u garanderen”, is ook de mening van het tweetal.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname wil meer inkomsten uit goud en minder milieuschade
Suriname

Regering werkt aan betere regulering artisanale goudsector

LVV wacht op nieuwe pesticidenwet om toezicht en handhaving te versterken.
Suriname

Verouderde wetgeving hindert zelfstandig optreden LVV bij groentecontroles

schiphol airport klm
Lifestyle

Surinamers op Schiphol voortaan digitaal gevolgd: vingerafdrukken en verblijf geregistreerd

Achterstallig onderhoud Ayoko Kazerne wordt gefaseerd aangepakt
Suriname

Defensie start voorbereidingen voor renovatie Ayoko Kazerne

OWRO zet volgende stap in verbetering wegverbinding naar Southdrain
Suriname

Kabalebo werkt aan betere verbinding met rest van Suriname

Nieuwe samenwerking moet Surinaamse toerisme- en horecasector versterken
Suriname

SBF en SHATA bundelen krachten voor duurzame ontwikkeling toerismesector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws