GFC NIEUWSREDACTIE- Marioepol bestaat effectief niet meer. Dat zegt de Oekraïense buitenlandminister Dmitro Kuleba.
In de stad heeft de laatste verzetshaard, die uit enkele duizenden vechters en burgers bestaat, zich verschanst in een staalfabriek.
Kuleba zegt dat de troepen ‘doorgaan met hun strijd’, maar dat de stad effectief niet meer bestaat door de massale vernietigingen.
Er zijn naar schatting nog zo’n 100.000 mensen in Marioepol, dat voor de oorlog circa 450.000 inwoners kende. Er is al weken geen elektriciteit, gas en watertoevoer. Ook is er bijna geen voedsel meer.
Marioepol ligt voor Rusland op een strategisch belangrijke locatie. Door de stad en het omliggende gebied te veroveren, kan Rusland een landverbinding maken tussen het schiereiland de Krim, dat in 2014 door Rusland werd geannexeerd, en pro-Russische gebieden in het oosten van Oekraïne.