• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Obligaties veelal niet interessant voor de minder bedeelde Surinamer

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 februari 2025 18:00
in Suriname
SRD Surinaamse Dollar

Surinaamse dollars.

De onlangs uitgebrachte obligaties van een gerenommeerd Surinaams bedrijf worden gepresenteerd als een interessante investeringsmogelijkheid.

Met een minimuminleg van 100 USD en een schijnbaar aantrekkelijk rentepercentage lijkt het een manier om mee te profiteren van de groei van het staatsbedrijf.

Toch klinken er kritische geluiden, vooral vanuit de gewone burger, die zich afvraagt of deze constructie werkelijk voor iedereen rendabel is.

Een geïnterviewde man reageert tegenover GFC Nieuws sceptisch: “Dit is vooral gunstig voor mensen met diepe zakken. Als je maar 100 dollar investeert, levert dat in acht jaar tijd amper 7 dollar rente op. Dat zet geen zoden aan de dijk.”

Dit illustreert een fundamenteel probleem: hoewel de obligaties in theorie openstaan voor iedereen, profiteren vooral grote investeerders met aanzienlijke bedragen.

Hoe hoger de inleg, hoe meer winst. Maar voor veel Surinamers is zelfs de minimale investering een uitdaging.

Financiële experts waarschuwen dat dit soort investeringsconstructies vaak worden gepresenteerd als kansen voor de massa, terwijl ze in werkelijkheid vooral de kapitaalkrachtige elite bevoordelen.

Als bedrijven echt financiële inclusie willen bevorderen zouden ze volgens deskundigen laagdrempeligere producten moeten aanbieden zoals micro-investeringen of flexibele beleggingsopties die beter aansluiten bij de financiële realiteit van gewone burgers.

Voorlopig lijkt het erop dat deze obligaties slechts voor een selecte groep aantrekkelijk zijn, terwijl de kleine man wederom aan de zijlijn blijft staan.

De vraag blijft of bedrijven en financiële instellingen in de toekomst wél rekening gaan houden met de brede bevolking of dat investeren in Suriname exclusief een privilege voor de rijken blijft.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verdachte
Nederland

Rotterdammer Hugo Ruimwijk gezocht in moordzaak Sherwin Peterhof

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

SATCA viert 60 jaar luchtverkeersleiding in Suriname

surinaamse brouwerij
Suriname

13 jongeren klaar voor duurzame baan in de hospitality sector

Nurseryboulanger
Suriname

De Kleine Nursery & Agroshop groeit uit tot sleutelspeler in groenteplantenteelt

surinaams parlement dna
Suriname

Oud-parlementariër Misiekaba verdedigt initiatiefrecht volksvertegenwoordigers

atletencommissie taekwondo bond
Sport

Surinaamse Taekwondo Associatie voldoet aan IOC-norm met nieuwe Atletencommissie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws