• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Noord-Korea vuurt tientallen raketten af ‘als oefening voor aanval op VS en Zuid-Korea’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 november 2022 14:00
in Nieuws
AA13OY63

GFC NIEUWSREDACTIE- Noord-Korea heeft onthuld dat een spervuur van raketten die vorige week vanaf zijn grondgebied werden afgevuurd, praktijken waren voor een ‘genadeloze’ aanval op Amerikaanse en Zuid-Koreaanse doelen.

Tientallen raketten en gevechtsvliegtuigen werden gedetecteerd die naar de zee vlogen, waardoor evacuatiewaarschuwingen in delen van Zuid-Korea en Japan werden geactiveerd.

Landen in de Stille Oceaan zijn gealarmeerd door een sterke toename van tests van raketten die duizenden kilometers kunnen afleggen, waaronder een die over Japans land vloog.

De laatste lanceringen volgden op grote jaarlijkse gezamenlijke Oefeningen van de Amerikaans-Zuid-Koreaanse luchtmacht die de propagandisten van Kim Jong-un beschrijven als repetities voor een invasie.

Experts zeggen dat Noord-Korea de oefeningen waarschijnlijk gebruikte als een excuus om kernwapens af te vuren.

Amerikaanse en Zuid-Koreaanse inlichtingenfunctionarissen vermoeden dat de dictatuur zich opmaakt voor zijn zevende volledige kernbomtest, die de eerste in vijf jaar zou zijn.

Kims generaals beweren dat de tests ballistische raketten betroffen geladen met dispersiekoppen en ondergrondse infiltratiekoppen bedoeld om aanvallen op vijandelijke luchtmachtbases te lanceren.

Ze beweerden ook grond-luchtraketten te hebben afgevuurd die waren ontworpen om vijandelijke vliegtuigen te ‘vernietigen’, evenals strategische kruisraketten die in internationale wateren vielen op 50 mijl van de zuidoostelijke kuststad Ulsan in Zuid-Korea.

Mis dit niet:

Aantal geregistreerde cliënten bij Sociale Zaken nadert 200.000

Wereldwijde UNESCO-prijs voor onderwijsconcept dat in Galibi begon

Foto: Metro

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ministerie Sociale Zaken ziet aanhoudende groei van aanvragen.
Suriname

Aantal geregistreerde cliënten bij Sociale Zaken nadert 200.000

Van Kari'na in de klas naar UNESCO-erkenning wereldwijd
Nederland

Wereldwijde UNESCO-prijs voor onderwijsconcept dat in Galibi begon

DNL wil een inhoudelijke bijdrage leveren aan goed bestuur en een eerlijke verdeling van Suriname’s natuurlijke rijkdommen.
Suriname

DNL biedt minister Baasaron wetsvoorstel aan voor duurzame economische toekomst Suriname

President Delcy Rodríguez van Venezuela op Zanderij. Foto: CDS
Suriname

Venezolaanse president Delcy Rodríguez in Suriname voor gesprekken over olie, landbouw en handel

Politie sluit meer aanhoudingen in geweldzaak niet uit.
Suriname

Oom doodgestoken door neef tijdens borrelen in Galibi

Amethietstraat perceel
Nederland

Nederlander spreekt tuinman in Paramaribo aan op overlast en krijgt verbijsterende reactie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws