• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nog nooit zoveel haat in Suriname, zegt diaspora analist Ramcharan

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 augustus 2023 00:00
in Nieuws
vrouw vies smerig haat stinkt geur walging verbaasd

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Er is in de geschiedenis van Suriname nog nooit zoveel sprake geweest van haat binnen de samenleving als in deze tijd.

Dat zegt de Nederlands-Surinaamse analist Ashwin Ramcharan in gesprek met Alfred Kartaram op radio Awaaz.

Volgens Ramcharan zorgt de regering Santokhi-Brunswijk voor veel polarisatie door verschillende bevolkingsgroepen en geloofsgemeenschappen tegen elkaar uit te spelen.

Ook analist Hikman Mahawat Khan deelt tijdens hetzelfde gesprek die mening.

Een psycholoog uit Amsterdam vertelt aan GFC dat polarisatie binnen de Surinaamse gemeenschap gevaarlijke gevolgen kan hebben. In een multiculturele samenleving kan polarisatie leiden tot ernstige en soms onomkeerbare schade.

Het schept een vijandige omgeving waarin bevolkingsgroepen niet meer met elkaar communiceren, maar langs elkaar heen leven. Dit isolement kan dan de voedingsbodem worden voor radicalisering, sociale spanningen en zelfs gewelddadige conflicten.

Wanneer de samenleving gepolariseerd is, komen fundamentele waarden zoals gelijkheid, rechtvaardigheid en sociale harmonie in het gedrang.

Dit kan invloed hebben op alles, van politieke besluitvorming tot de sociale cohesie van een land. Hierdoor kan een kloof ontstaan die zo diep is dat het jaren, zo niet generaties, kan duren om te herstellen.

 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paramaribo suriname korjaal brommer
Lifestyle

Overtocht per korjaal blijkt populair bij avondfeest in Commewijne

spaans cubaans suriname
Lifestyle

Surinamers heten Spaanssprekende nieuwkomers welkom maar taal leren is voorwaarde

kaars
Suriname

Vrienden diep geschokt door overlijden 20-jarige na verkeersongeval

Avocado vrucht
Nederland

Avocado’s in Suriname significant duurder dan in Nederland

suriname en venezuela maduro
Suriname

Is Suriname voorbereid op een mogelijke vluchtelingenstroom uit Venezuela?

maduro
Buitenland

Impact arrestatie Maduro: regionale stabiliteit in gevaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws